Дата реєстрації в системі: 12.34.5678
Про немайновий характер позовної вимоги щодо зобов’язання суб’єкта владних повноважень прийняти рішення про призначення одноразової грошової допомоги
Позовні вимоги про визнання протиправним, скасування рішення про відмову в призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги, а також зобов’язання суб’єкта владних повноважень (наприклад, Міністерства оборони України) прийняти рішення про нарахування та виплату такої допомоги є вимогою немайнового характеру
Джерело: Огляд актуальної судової практики КАС ВС за січень 2026 року (27.02.2026, Верховний Суд)
Сам факт того, що реалізація судового рішення про скасування відмови у призначенні соціальної допомоги призведе до виплати коштів, не є підставою для кваліфікації такої вимоги як майнової.
Визначальним є характер самого акта суб’єкта владних повноважень, що оскаржується, а також те, що вимога не містить самостійного предмета стягнення конкретної грошової суми на момент звернення до суду.
Джерело: Доступ до адміністративного суду як конституційна гарантія: практика Верховного Суду (30.03.2026, суддя КАС ВС Берназюк Я., Supreme Observer)

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 січня 2026 року
м. Київ