Оновлення системи "Прецедент"


  • 13.02.2024: Щодо оновлення функціоналу “Правова позиція” системи «Прецедент»® та підказок щодо роботи функціоналу.

    1. До функціоналу “Правова позиція” меню “Відобразити” правої частини інтерфейсу додана можливість включення/виключення відображення “Аналітичних правових позицій” та/або “Автоматичних правових позицій”. Також незначним чином змінена логіка роботи функціоналу.


    2. Додано нові та оновлено зміст усіх існуючих підказок щодо роботи функціоналу, які викликаються відповідною кнопкою інтерфейсу . Звертайте обов'язково увагу!


    Для більш ефективного використання нового функціоналу у сукупності, рекомендуємо Вам ретельно ознайомитись з функціоналом за допомогою PDF-файлу та відео.


    Це зручно!

    Дякуємо!

  • 13.02.2024: Щодо динамічних статусів у судових рішеннях Верховного Суду в системі «Прецедент»®

    Що таке динамічні статуси в судових рішеннях Верховного Суду?

    Нагадаємо, що аналітики системи «Прецедент»® щодня відстежують:

    1) ухвали про передачу справ на розгляд судової палати (СП), об'єднаної палати (ОП) касаційного суду у складі Верховного Суду (ВС) або Великої Палати Верховного Суду (ВП ВС);

    2) судові рішення, від правових позицій в яких пропонується відступлення (уточнення, конкретизація);

    3) ухвали СП/ОП/ВП ВС про прийняття справ до провадження;

    4) ухвали СП/ОП/ВП ВС про повернення справ.



    Що далі?

    У разі прийняття справи до провадження ми маркуємо всі судові рішення, від правових позицій в яких передбачається відступ, а також всі судові рішення, які містять протилежні правові позиції. У верхній частині таких рішень їм присвоюються коментарі на помаранчевому фоні, а в лівій частині інтерфейсу присвоюється відповідний помаранчевий маркер.


    Отже, якщо за результатом пошуку Ви якось потрапите на таке судове рішення, то інформацію про статус цього судового рішення Ви не пропустите.


    Навіщо це робиться?

    1. Це надає можливість контролювати можливу зміну судової практики або її безумовне підтвердження у разі наявності суперечливих позицій.

    2.Відповідно до положень процесуального законодавства України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи, зупинити провадження у справі у випадку перегляду судового рішення у подібних правовідносинах в іншій справі у касаційному порядку палатою, об’єднаною палатою або Великою Палатою Верховного Суду.


    Це дозволить своєчасно прийняти оптимальне та стратегічне рішення у справі.


    Що далі?

    Після винесення постанови або ухвали СП/ОП/ВП ВС у справі, аналітики системи “Прецедент” приймають рішення про повернення маркування в оброблених раніше судових рішеннях до попереднього стану або про нове маркування, яке сигналізує про відступлення (уточнення, конкретизацію), застосування неактуальних правових позицій або підтвердження актуальності правових висновків.


    Водночас ці маркування також змінюються і в розділі "Обрані", якщо Ви раніше завантажували масиви судових рішень, які вас цікавлять. Звісно, коментарі потрапляють і до відповідного "Звіту" за папками в розділі "Обрані".


    Отже, рекомендуємо Вам звертати увагу на маркування і коментарі в рішеннях, а також використовувати функціонал у розділі "Обрані", "Звіт" і функціонал "Моніторинг".


    Це зручно!

    Дякуємо!

  • 13.02.2024: Щодо продовження поглибленої аналітичної роботи з практикою Вищої ради правосуддя

    Як відомо, з початком російського повномасштабного вторгнення 24.02.2022 р. та впродовж тривалого часу було обмежено публічний доступ до актів Вищої ради правосуддя (ВРП).


    Проте із відновленням публічного доступу актів ВРП було відновлено їх завантаження до розділу «ВРП» системи «Прецедент»® та активно продовжено унікальну та поглиблену аналітичну роботу з систематизації практики ВРП та її інтеграції із практикою Верховного Суду (із зазначенням статусу актів ВРП).


    Дякуємо!
  • 08.05.2023: Щодо роботи з контентом в системі «Прецедент»®

    1. Нагадуємо, що в систему «Прецедент»® щодня завантажуються аналітичні матеріали (статті, огляди, дайджести, презентації тощо) Верховного Суду (далі - ВС).

    Однак, зазначені матеріали можуть не містити прямих гіперпосилань на судові рішення, що є предметом аналітичного дослідження. З огляду на це розпочато глобальний процес аналітичного редагування змісту таких матеріалів шляхом забезпечення зазначених судових рішень відповідними гіперпосиланнями. Такі гіперпосилання надають швидкий доступ безпосередньо до повних текстів згаданих судових рішень (постанов та ухвал ВС, постанов Верховного Суду України (далі - ВСУ)), які зручно відобразяться в лівій частині інтерфейсу системи «Прецедент»®. Також забезпечується перенесення правових позицій та їх кольорове маркування у тексті таких рішень.

    Крім того, виявляються та виправляються очевидні помилки.

    З наочним прикладом аналітичного матеріалу ВС, до якого додано гіперпосилання на судові рішення та внесено виправлення помилок, можна ознайомитись за посиланням.


    2. Розпочато більш поглиблену роботу з «Базою відступлень» системи «Прецедент»®

    2.1. Відтепер робота із судовою справою, в межах якої ініційовано питання про відступлення (у тому числі: уточнення, розширення, конкретизацію) від попередніх правових висновків ВС та/або ВСУ, розпочинається не з моменту офіційного оприлюднення в ЄДРСР та системі «Прецедент»® постанови судової палати (далі - СП), об’єднаної палати (далі - ОП) або Великої Палати Верховного Суду (далі - ВП ВС), а з 7:00 в день офіційного оприлюднення ухвали про передачу такої справи на СП, ОП або ВП ВС, а також відповідної ухвали СП, ОП або ВП ВС про прийняття справи до розгляду.

    2.2 Так, аналітиками системи «Прецедент»® проводиться щоденна робота відносно ідентифікації ухвал колегій касаційних судів ВС про передачу справ на розгляд СП, ОП або ВП ВС та ухвал СП, ОП або ВП ВС про прийняття справ до розгляду (провадження) або їх повернення на розгляд відповідних колегій касаційних судів ВС, їх кольорове маркування, а також ідентифікація спірного питання з гіперпосиланнями на відповідні повні тексти судових рішень ВС та/або ВСУ. Також, для інформативності, здійснюється перенесення інформації з дайджестів та оглядів ВС.

    Ухвали можливо окремо обрати через меню «Налаштування переліку документів».

    2.3. Також проводиться щоденна робота відносно попередньої підготовки (маркування, ідентифікації/перенесення правової позиції) найважливіших судових рішень, зокрема повних текстів судових рішень ВС та/або ВСУ, від правових висновків в яких запропоновано здійснити відступлення (у тому числі: уточнення, розширення, конкретизацію), а також ухвал/ постанов ВС та/або постанов ВСУ, які можливо містять протилежну правову позицію. Проводиться робота з ідентифікації/перенесення правової позиції в інших постановах ВС у справі, які містять повни тексти. Такі постанови мають зелений індикатор в лівій частині інтерфейсу системи «Прецедент»®.

    2.4. Здійснюється ідентифікація всіх судових рішень судів апеляційної інстанції, які переглядалися ВС в межах справи, їх маркування відповідними коментарями щодо результатів перегляду з гіперпосиланням на відповідну постанову ВС. Така робота із практикою судів апеляційних інстанцій здійснюється виключно в межах роботи з «Базою відступлень» системи «Прецедент»® та деяких інших випадках. Водночас функціонал відносно скасованих та/або змінених судових рішень судів апеляційної інстанції підтримується окремо, однак без гіперпосилань на відповідні постанови ВС та їх коментування.

    2.5. Особлива увага приділяється аналітичному коментарю у верхній частині судових рішень. Здійснюється ідентифікація та викладення правової позиції від якої здійснено відступлення (у тому числі: уточнення, розширення, конкретизацію). Коментар може містить іншу аналітику та корисні зауваження.

    Використовуючи функціонал «Рішення у справі», а також оновлений функціонал «Моніторинг», користувач отримує більш візуалізовану інформацію про повні судові рішення у справі у списку лівої частини інтерфейсу, їх зміст, а також прискорене розуміння змісту проблематики у справі та зручне відображення правових позицій.

    Ця робота буде особливо корисною для всіх суддів України та їх помічників під час підготування/ухвалення рішень про зупинення/поновлення провадження в судовій справі у подібних правовідносинах, враховуючи передачу справи та/або її прийняття та/або її повернення СП, ОП або ВП ВС, а також в інших випадках та при плануванні стратегії по справі.

    Також звертайте увагу на відповідні кольорові індикатори та їх зміст в лівій частині інтерфейсу, а також коментарі в верхній частині самого рішення суду.


    3. Спільно з Міністерством юстиції України (далі - Мін'юст) завершено перевірку всього масиву рішень Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ) проти України у офіційному перекладі Мін'юсту, що міститься в розділі «ЄСПЛ» системи «Прецедент»®, на відповідність базі повних та стислих викладів рішень ЄСПЛ на сайті Мін'юсту.

    Відтепер всі зазначені виклади рішень ЄСПЛ в системі «Прецедент»® не тільки відповідають базі Мін'юсту за кількісним показником, а ще й отримали гіперпосилання на першоджерело викладу на сайті Мін'юсту (замість посилання, яке раніше викликало перехід лише на відповідний розділ сайту Мін'юсту).


    4. Розпочато формування правових позицій у рішеннях ЄСПЛ розділу «ЄСПЛ» системи «Прецедент»® шляхом перенесення відповідних висновків щодо прецедентної практики ЄСПЛ зі змісту судових рішень ВП ВС. Такі правові позиції обов'язково містять посилання на відповідну постанову або ухвалу ВП ВС та надають користувачу чітке роз'яснення змісту рішення ЄСПЛ, узгоджене із практикою ВС.

    Нагадуємо, що на даний час забезпечується перенесення всіх правових позицій з дайджестів судової практики ЄСПЛ до відповідних рішень ЄСПЛ.


    5. Активно продовжується взаємна інтеграція практики ЄСПЛ щодо України та практики ВП ВС, пов'язаної із встановленням ЄСПЛ порушення Україною міжнародних зобов’язань, тобто забезпечується їх повна взаємопов'язаність в межах системи «Прецедент»®.

    Так, всі постанови ВП ВС за заявами про перегляд судових рішень національних судів та рішення ЄСПЛ проти України, які стали підставою для такого перегляду, отримують змістовний інформаційний коментар із гіперпосиланнями одне на одного і правову позицію.

    Окремо звертаємо увагу на формування гіперпосилань на всі рішення ЄСПЛ, зазначені у тексті постанов ВП ВС за заявами про перегляд судових рішень національних судів.

    Планується повна обробка всієї практики ВП ВС за заявами про перегляд судових рішень за виключними обставинами у зв’язку з встановленням ЄСПЛ порушення Україною міжнародних зобов’язань при вирішенні справи судом, та забезпечення доступу до неї «в один клік» за допомогою меню «Налаштування переліку документів» системи «Прецедент»®. Орієнтовний строк остаточного виконання такої роботи - 2 місяці.


    Отже, впродовж останнього часу значно вдосконалено та посилено аналітичну й технічну обробку судової практики ВС та прецедентної практики ЄСПЛ з метою забезпечення швидкої та ефективної роботи користувачів із документами системи «Прецедент»®. Така робота проводиться групою аналітиків системи «Прецедент»® з перехресною верифікацією одне одного.

    Це - зручно!

    Дякуємо за увагу!

  • 05.04.2023: Щодо функціоналу “Моніторинг”:


    1) Суттєві покращення функціоналу:

    1.1) Відтепер при додаванні до Моніторингу з контекстного меню лівої частини інтерфейсу, розділу «Обрані» (новий функціонал) та з пошукового рядка з'являється модальне вікно з детальними налаштуваннями завдання для Моніторингу, включаючи обрання «Назви моніторингу», «Типу моніторингу», «Розділу», «Типів документів», функціонал «Отримувати повідомлення на Email» та інших параметрів. Це - експертний режим!

    Функціонал можливо увімкнути/вимкнути в меню «Налаштування» Особистого кабінету або вимкнути у модальному вікні.

    1.2) На головній сторінці Моніторингу додано функціонал «Прочитано всі».

    1.3) З'явилася можливість додати до Моніторингу з контекстного меню в лівій частині інтерфейсу розділу «Обрані».

    1.4) Удосконалено функціонал «Змінити запит» на головній сторінці Моніторингу.

    1.5) При створенні завдання додається «Дата створення завдання».

    1.6) У випадку ідентифікації документів по типу Моніторингу «рішення у справі», поряд із загальною цифрою кількості нових документів моніторингу, з'явиться інша цифра - щодо кількості «рішень у справі» по всім подібним завданням.

    1.7) Здійснено суттєве покращення в частині відображення результатів Моніторингу після кліку «Показати всі документи по запиту/у справі»).

    1.8) Здійснено покращення інтерфейсу сторінки Моніторинг для мобільної версії.

    1.9) Виправлено дрібні помилки та здійснено оптимізацію.


    2) Щодо надсилання повідомлень про результати Моніторингу на Email:

    2.1) У випадку обрання функціоналу «Отримувати повідомлення на Email» на Ваш Email в системі «Прецедент»® будуть щоденно надсилатись накопичувальні листи з переліком завдань, які мають результат та кількість нових документів. Лист надсилається о 9:00 годині наступного дня та охоплює всі нові документи за попередню добу (у тому числі за попередні дні), а також нові документи за поточний день, які з'явились з 00:00 до 9:00 години. Лист має гіперпосилання для отримання всіх документів одразу в системі «Прецедент»® (текст: «Показати всі документи по запиту/у справі»).

    2.2) Враховуючи постійне завантаження контенту в систему «Прецедент»®, для зручності, відповідні цифри нових документів по завданням в розділі «Моніторинг» можуть змінюватись кожну годину.

    2.3) У випадку переходу по гіперпосиланню в певному завданні (текст «Показати всі документи по запиту/у справі»), всі документи по такому завданню будуть вважатись прочитаними, а отже інформація про таке завдання та кількість документів надсилатись на Email не буде.

    2.4) У верхній та нижній частинах листа з результатами Моніторингу, який надходить на Email, додали гіперпосилання на головну сторінку Моніторингу (для миттєвого переходу до завдань Моніторингу).

    2.5) В проєкті передбачається розроблення функціоналу, який дозволяє обрати «дату та час» отримання накопичувального листа на Email, погодинний моніторинг з негайним повідомленням на Email про нові документи, а також інший функціонал.


    3) Додано «Експертний режим»:

    3.1) Відтепер при додаванні до Моніторингу з контекстного меню лівої частини інтерфейсу, розділу «Обрані» (новий функціонал) та з пошукового рядка, з'являється модальне вікно з детальними налаштуваннями завдання для Моніторингу, включаючи обрання «Назви моніторингу», «Типу моніторингу», «Розділу», «Типів документів», функціонал «Отримувати повідомлення на Email» та інших параметрів.

    3.2) «Простий режим» (при відключенні експертного режиму) має такі особливості:

    3.2.1) У випадку додавання завдання до Моніторингу з контекстного меню зі списку в лівій частині головного інтерфейсу (або з Розділу «Обрані») в Моніторинг миттєво буде створено завдання по типу моніторингу: «у справі»;

    3.2.2) У випадку додавання до Моніторингу «номера справи» з пошукового рядка, миттєво буде створено завдання по типу моніторингу: «у справі»;

    3.2.3) У випадку додавання до Моніторингу «текстового запиту» з пошукового рядка, миттєво буде створено завдання на Моніторинг по поточному розділу та за всіма документами цього розділу.

    Відкоригувати параметри будь-якого завдання можливо через головну сторінку функціоналу Моніторинг.

    Функціонал можливо увімкнути/вимкнути в меню «Налаштування» Особистого кабінету.

    Дякуємо!

  • 28.10.2022: Щодо ідентифікації та відображення Ухвал ВП ВС (ОП, СП) "про прийняти до розгляду справ" або Ухвал ВП ВС (ОП, СП) "про повернення на розгляд колегії суддів".


    1. Нові маркування рішень:

    Перелік нових ухвал, які маркуються "Зеленим індикатором" Комментар:

        - ухвали ВП ВС "про прийняття справи до розгляду";
        - ухвали ОП (СП) КЦС ВС "про прийняття справи до розгляду".

    По розділам ККС ВС, КАС ВС, КГС ВС - аналогічно.

    Перелік нових ухвал, які маркуються "Червоним індикатором" Комментар:

        - ухвали ВП ВС «про повернення справи на розгляд відповідній колегії суддів касаційного суду»;
        - ухвали ОП (СП) КЦС ВС "про повернення на розгляд відповідній колегії суддів КЦС ВС".

    Аналогічно за розділами “ККС ВС”, “КАС ВС”, “КГС ВС”.

     

    2. Щодо зміни порядку відображення за Розділами в Меню налаштування переліків документів :

    За розділом “ВП ВС + ВСУ”

    Додається відображення у списку «за замовчуванням» всіх Ухвал ВП ВС "про прийняття справи до розгляду" (4 судочинства).

    В пункт меню «ВП ВС» додається можливість виключити відображення всіх Ухвал ВП ВС «про прийняття справи до розгляду» (4 судочинства), які відображаються за замовчуванням.

    Додається відображення у списку «за замовчуванням» всіх Ухвал ВП ВС «про повернення справи на розгляд відповідної колегії суддів касаційного суду» (4 судочинства).

    В пункт меню «ВП ВС» додається можливість виключити для відображення Ухвали ВП ВС «про повернення справи на розгляд відповідної колегії суддів касаційного суду» (4 судочинства), які відображаються за замовчуванням.

    Відображення Ухвал ВС “про передачу справ на розгляд ВП ВС» прибирається для відображення, але їх можливо включити через меню «ВП ВС».

    За розділом “КЦС ВС”

    Додається відображення у списку «за замовчуванням» Ухвал ВП ВС "про прийняття цивільної справи до розгляду".

    Додається відображення у списку «за замовчуванням» Ухвал ВП ВС "про повернення справи на розгляд відповідної колегії суддів КЦС ВС".

    Додається відображення у списку «за замовчуванням» Ухвал ОП (СП) КЦС ВС "про прийняти справи до розгляду".

    Додається відображення у списку «за замовчуванням» Ухвал ОП (СП) КЦС ВС "про повернення на розгляд відповідної колегії суддів КЦС ВС".

    Відображення Ухвал КЦС ВС “про передачу справи на розгляд ВП ВС або ОП (СП) КЦС ВС” залишається для відображення “за замовчуванням”.

    В пункт меню “КЦС ВС” додається можливість виключити для відображення Ухвали ВП ВС “про прийняття цивільної справи до розгляду”, які відображаються за мовчазною.

    В пункт меню “КЦС ВС” додається можливість виключити для відображення Ухвали ВП ВС “про повернення на розгляд відповідної колегії суддів КЦС ВС”, які відображаються “за замовчуванням”.

    В пункт меню “КЦС ВС” додається можливість виключити для відображення Ухвали ОП (СП) “про прийняття справи до розгляду”, які відображаються “за замовчуванням”.

    В пункт меню “КЦС ВС” додається можливість виключити для відображення Ухвали ОП (СП) “про повернення справи на розгляд відповідної колегії суддів КЦС ВС», які відображаються “за замовчуванням”.

     

    За розділами ККС ВС, КАС ВС, КГС ВС - аналогічно.

    За розділом “Всі” - включено всі документи “за мовчазною”.


    Пропонуємо для перегляду повне відео щодо роботи функціоналу.

  • 30.05.2022: «Про оновлення функціоналу «Історія пошукових запитів».

    Виправили декілька десятків помилок у функціоналі «Історія пошукових запитів». Відтепер функціонал працює логічно та послідовно у питаннях відображення «Історії пошукових запитів» та знайдених збігів (після введення пошукового запиту, у тому числі неповних слів та/або словосполучень), що забезпечить більш комфортний доступ до пошукового контенту. Слава Україні!

  • 15.02.2022: Про оновлення функціоналу розділу «ККС ВС».

    В розділ «ККС ВС» (меню «Налаштування переліку документів») додано функціонал, який дозволяє обрати лише:

    1) постанови Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду про закриття кримінальних проваджень на підставі п. 3 ч. 1 ст. 284 КПК України у зв'язку із невстановленням достатніх доказів для доведення винуватості особи в суді і вичерпані можливості їх отримати;
    2) постанови Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду про оскарження судових рішень Вищого антикорупційного суду (ВАКС) та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду (АП ВАКС).

    Аналітиками системи «Прецедент»® щоденно здійснюється моніторинг та ідентифікація всіх таких судових рішень ККС ВС, які маркуються зеленим знаком оклику у лівій частині інтерфейсу та мають відповідний коментар (зокрема, з гіперпосиланнями на відповідні судові рішення ВАКС) у верхній частині інтерфейсу.

    Також нагадуємо про функціонал «База виправдувальних вироків», який дозволяє швидко та зручно отримувати судову практику ККС ВС та судів апеляційної інстанції щодо виправдання осіб у вчиненні кримінальних правопорушень та/або залишенні без змін судових рішень судів нижчих інстанцій щодо виправдання (враховуючи закриття кримінальних проваджень, відповідно до пп. 1, 2 ч. 1 ст. 284 КПК України).

  • 21.01.2022: Про спрощення та вдосконалення пошуку за єдиним унікальним номером судової справи

    Як відомо, внаслідок технічних помилок, особливостей ведення діловодства в органах судової влади, а також відсутності уніфікації, є проблема різного зазначення єдиного унікального номеру у текстах судових рішень та ЄДРСР, що значно ускладнює або робить неможливим пошук необхідних документів та повний аналіз судової практики, враховуючи сукупність та чисельність таких помилок.

    Враховуючи це, в системі «Прецедент»® впроваджено унікальний алгоритм пошуку судових рішень та інших документів за єдиним унікальним номером судової справи, який враховує усі можливі варіанти написання такого номеру.

    Наприклад, здійснюючи пошук за номером справи 761/45721/16, алгоритм дозволить знайти в документах не тільки прямі збіги, а й відшукає документи з іншими різновидами того самого унікального номеру справи, а саме:

    1) 761/45721/2016;
    2) 761/45721/16ц (у тому числі: а, к, г);
    3) 761/45721/16 (у тому числі: -а, -к, -г);
    4) 761/45721/16-x («х» – будь-яка буква);
    5) П/761/45721/16;
    6) 761/45721/16 (символ «№» без пробілу);
    7) 761/45721/16 (символ «№» з пробілом).

    При цьому алгоритм дозволяє здійснювати пошук у зворотному порядку, тобто за будь-яким із форматів номеру справи з отриманням однакових результатів такого пошуку. Для візуального розуміння результатів, пропонуємо застосувати зазначений вище запит 761/45721/16 (у тому числі й інші варіанти) та отримати у будь-якому разі однакову кількість документів по розділу «ВСІ», які максимально охоплюють потрібний масив документів, враховуючи запит.

    Також вертаємо увагу, що алгоритм пошуку судових рішень та інших документів за єдиним унікальним номером судової справи інтегровано у функціонал "Зв'язки" та функціонал "Моніторинг".

    Це – зручно!

  • 22.11.2021: Щодо калькулятору розрахунку пені за прострочення сплати аліментів

    Відтепер розділ «Калькулятори» в системі «Прецедент» доповнено новим Калькулятором розрахунку пені за прострочення сплати аліментів, відповідно до статті 196 Сімейного кодексу України.

    Розрахунки в даному калькуляторі проводяться як при наявності повних/часткових платежів, так і при відсутності повних/часткових платежів. В обох випадках у результаті видається детальний розрахунок пені по всім місяцям/рокам заборгованості.

    Найбільш дискусійним є питання порядку врахування повних та/або часткових платежів при наявності заборгованості за попередні періоди.

    На думку аналітиків системи «Прецедент», при наявності будь-яких повних та/або часткових платежів зазначені кошти в першу чергу зараховуються на погашення заборгованості, яка виникла у попередні місяці, починаючи з першого місяця виникнення такої заборгованості, а лише потім – на погашення поточних та інших нарахувань.

    З методикою та прикладами розрахунку пені за прострочення сплати аліментів, відповідно до статті 196 Сімейного кодексу України (станом на 01.11.2021 року) можна ознайомитись у довідковому розділі (Довідка - кнопка «Довідка»).

    Розділ «Калькулятори» в межах функціоналу «Історія розрахунків» дозволяє зберігати введені вхідні дані для розрахунків (у тому числі самі розрахунки), а також завантажувати та корегувати їх для будь-якої зміни таких розрахунків.

    Пропонуємо для перегляду повне та скорочене відео щодо роботи з калькулятором розрахунку пені за прострочення сплати аліментів, відповідно до ст. 196 СК України в системі «Прецедент».

  • 21.10.2021: Щодо підвищення швидкості системи «Прецедент»®

    З метою забезпечення швидкої та зручної роботи користувачів, проведено суттєву оптимізацію алгоритмів роботи системи «Прецедент»® по всім розділам, враховуючи «Обрані», а саме:

    -збільшено швидкість відпрацювання та відображення пошукових запитів;

    -збільшено швидкість відпрацювання та відображення підсистеми історії пошукових запитів та «живого пошуку»;

    -оптимізовано фонові завдання, що впливають на продуктивність системи та її функціонал (наприклад: «Моніторинг», «Автоматична ідентифікація правових позицій» та інші.);

    -здійснено інші дрібні та важливі поліпшення.

  • 21.10.2021: Щодо правових позицій у судових рішеннях ЄСПЛ в системі «Прецедент»®!

    В системі «Прецедент», починаючи з липня 2021 року, з метою забезпечення зручного та ефективного пошуку випадків застосування судової практики Європейського суду з прав людини, здійснюється перенесення правових позицій ЄСПЛ з офіційних оглядів/дайджестів практики ЄСПЛ від Верховного Суду та постанов Великої Палати Верховного Суду до відповідних судових рішень ЄСПЛ у верхню частину таких рішень (з гіперпосиланням на джерело), чим забезпечується пріоритетне відображення за результатами пошуку.

    Всі судові рішення ЄСПЛ, які містять ідентифіковану правову позицію, позначаються зеленою піктограмою (аналогічною піктограмі судових рішень ВС, які мають правову позицію) в лівій панелі інтерфейсу.

    Нагадуємо, що система «Прецедент»® містить понад 100 000 судових рішень Європейського суду з прав людини, отриманих з 15 (п’ятнадцяти) джерел, з механізмом автоматичного перекладу на українську та російську мови та унікальним алгоритмом сортування з урахуванням статусу джерела за мовою, а також допоміжне меню пошуку по статтям Конвенції на трьох мовах (UA, ENG, RUS)!

  • 21.10.2021: Щодо завершення систематизації практики Вищої ради правосуддя та інтеграції практики Вищої ради правосуддя/Вищої ради юстиції із судовою практикою Верховного Суду та попередньою практикою.

    Оброблено 100% всього масиву актів Вищої ради правосуддя.

    Метою роботи, розпочатої аналітиками системи «Прецедент»® в листопаді 2020 року, є вирішення питання щодо відображення статусу кожного рішення/ухвали ВРП/ВРЮ, враховуючи їх оскарження, зміну або скасування, а також отримання миттєвого доступу лише до певної категорій рішень Вищої ради правосуддя.

    Так, кожне рішення ВРП/ВРЮ, у разі його оскарження, містить гіперпосилання на відповідне рішення ВРП та/або постанову ВП ВС, рішення КАС ВС, постанову ВСУ, ухвалу чи постанову ВАСУ (у тому числі в зворотньому напрямку), а тому звертайте, будь ласка, увагу на відповідний коментар у верхній частині рішення та відповідний візуальний маркер щодо статусу рішення в лівій частині інтерфейсу.

    Отже, забезпечено перегляд всіх пов’язаних рішень (повна історія справи), враховуючи наявність гіперпосилань.

    Нагадуємо, що в меню «Налаштування переліку документів» (розділ «ВРП») можливо отримати лише рішення Вищої ради правосуддя та інші рішення з таких питань:

    1) рішення ВРП про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності;

    2) рішення ВРП про звільнення суддів на підставі п. 2 ч. 6 ст. 126 Конституції України;

    3) рішення ВРП про звільнення суддів на підставі п. 3 ч. 6 ст. 126 Конституції України;

    4) рішення ВРП про тимчасове відсторонення суддів від здійснення правосуддя;

    5) рішення ВРП про тимчасове відсторонення суддів від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності;

    6) рішення ВРП про надання згоди на затримання суддів або утримання суддів під вартою чи арештом;

    7) рішення ВРП про відмову у звільненні з посад суддів у зв’язку з поданням заяви про відставку;

    8) рішення ВРП щодо оскарження рішень КДКП/Кадрової комісії прокурорів;

    9) постанови ВП ВС та рішення КАС ВС у справах щодо ВРП/ВККС України;

    10) окремі думки суддів ВП ВС та ВС у справах щодо ВРП/ВККС України.

    Пропонуємо для перегляду повне та скорочене відео щодо ідентифікації та систематизації найважливіших рішень ВРП та інтеграції таких рішень із практикою ВРП та судовою практикою КАС ВС/ВП ВС/ВСУ/ВАСУ.

    Систематизація буде продовжуватись щоденно…

    Все буде «Прецедент»! 😊

  • 25.05.2021: Велике травневе оновлення в системі «Прецедент»!

    1. В системі «Прецедент» з’явився новий функціонал «Моніторинг»!

    Що можливо моніторити?

    1. Нові судові рішення у будь-якій судовій справі.

    2. Будь-який пошуковий запит, враховуючи логічні (булеві) оператори.

    3. Моніторинг комбінованим способом за п.п. 1, 2 одночасно.

    Як поставити на моніторинг?

    1. Безпосередньо у функціоналі «Моніторинг» - для встановлення моніторингу за номером справи, пошуковим запитом або комбінованим способом, з можливістю обирати розділи системи «Прецедент» та перелік видів документів, за якими має здійснюватися моніторинг.

    2. За допомогою пункту «Моніторити справу № …» контекстного меню лівої частини інтерфейсу, яке викликається за допомого правої кнопки миші – для встановлення моніторингу за номером справи обраного судового рішення.

    3. Використовуючи піктограму моніторингу у полі «Пошуку за контекстом» - для встановлення моніторингу за пошуковим запитом, за яким було здійснено пошук (з урахування розділу системи «Прецедент» та переліку видів документів, за якими здійснювався пошук).

    Які засоби сповіщення про результати моніторингу?

    1. У разі появи нових судових рішень та/або інших документів, які відстежуються за моніторингом, встановленим будь-яким способом, на розділі сторінки функціоналу «Моніторинг», розташованої в верхній частині інтерфейсу системи «Прецедент», з’являється візуальний індикатор, що повідомляє про надходження таких документів та вказує їх кількість.

    2. В функціоналі «Історія пошукових запитів» пошуковий запит, який поставлено на моніторинг, позначено відповідною піктограмою та візуальним індикатором, що повідомляє про надходження нових судових рішень та/або інших документів і вказує їх кількість.

    3. Функціонал «Моніторинг» передбачає можливість отримувати сповіщення на електронну пошту Користувача. Сповіщення електронною поштою про нові судові рішення та/або інші документи, знайдені за моніторингом, встановленим будь-яким способом, планується здійснювати щоденно в проміжку між 10-00 та 12-00 годинами.

    Як отримати результати моніторингу?

    1. Перейшовши у розділ «Моніторинг» на головному інтерфейсі, розташованому в верхній частині інтерфейсу системи «Прецедент», у пункті відповідного моніторингу необхідно натиснути на візуальний індикатор , що повідомляє про надходження нових судових рішень та/або інших документів, знайдених за відповідним моніторингом, і вказує їх кількість.

    2. В функціоналі «Історія пошукових запитів» результати моніторингу конкретного пошукового запиту можна отримати, натиснувши на візуальний індикатор , що повідомляє про надходження нових судових рішень та/або інших документів і вказує їх кількість.

    3. Отримання результатів моніторингу також можливо в тексті електронного листа. Для цього у пункті відповідного моніторингу необхідно перейти за гіперпосиланням.

    Пропонуємо для перегляду повне та скорочене відео щодо функціоналу «Моніторинг» (відповідне відео буде розміщено декілька пізніше).

     

    2. Калькулятори

    Відтепер система «Прецедент» доповнена новим розділом – «Калькулятори», який розташовано у верхній частині інтерфейсу.

    Так, доступні для використання калькулятори:

    1) розрахунку суми заборгованості з урахуванням індексу інфляції;

    2) розрахунку 3 % річних (ст. 625 ЦК України);

    3) розрахунку суми пені в розмірі подвійної облікової ставки НБУ;

    4) розрахунку % річних;

    5) розрахунку % пені в розмірі, визначеному договором.

    Розділ «Калькулятори» в межах функціоналу «Історія розрахунків» дозволяє зберігати будь-які розрахунки для наступного завантажування та використання, із можливості змінювати збережені розрахунки.

    Пропонуємо для перегляду повне та скорочене відео щодо розділу «Калькулятори» (відповідне відео буде розміщено декілька пізніше).

     

    3. Нарешті функціонал «Рішення у справі» («Історія справи») вже в системі «Прецедент»!

    Так, отримати судові рішення судів першої, апеляційної та касаційної інстанцій у справі можливо за допомогою:

    1) пункту «Всі рішення у справі № …» контекстного меню лівої частини інтерфейсу, яке викликається за допомогою правої кнопки миші;

    2) кнопки «Рішення у справі» в верхній частині інтерфейсу;

    3) гіперпосилання «№ справи» в верхній частині документа.

    Отриманні судові рішення у справі можна додати до розділу «Обрані» системи «Прецедент» за допомогою пункту «Додати в Обрані: рішення у справі» контекстного меню лівої частини інтерфейсу, яке викликається за допомого правої кнопки миші.

    Звертаємо увагу, що судові рішення у справі доступні починаючи з 01.01.2018 року. За попередні періоди база даних оновлюється…

    Пропонуємо для перегляду повне та скорочене відео щодо функціоналу «Рішення у справі» («Історія справи») (відповідне відео буде розміщено декілька пізніше).

     

    4. Розширення функціоналу контекстного меню лівої частини інтерфейсу системи «Прецедент».

    Так, до контекстного меню лівої частини інтерфейсу, яке викликається правою кнопкою миші, додано:

    1) пункт «Моніторити справу № …» - функціонал для встановлення моніторингу за номером справи обраного судового рішення;

    2) пункт «Всі рішення у справі № …» - функціонал перегляду судових рішень у справі обраного документа;

    3) пункт «Додати в Обрані: рішення у справі» - функціонал для додавання в розділ «Обрані» судових рішень, отриманих в межах функціоналу «Рішення у справі».

    Звертаємо вашу увагу, що в контекстному меню лівої частини інтерфейсу наявний й інший зручний функціонал.

    Пропонуємо для перегляду відео щодо розширення функціоналу контекстного меню лівої частини інтерфейсу системи «Прецедент» (відповідне відео буде розміщено декілька пізніше).

     

    5. Розширення функціоналу «Історія пошукових запитів».

    Відтепер в функціоналі «Історія пошукових запитів» пошуковий запит, за яким відбувається моніторинг, позначено відповідною піктограмою та візуальним індикатором, що повідомляє про надходження нових судових рішень та/або документі та вказує їх кількість.

    Нагадуємо вам, що функціонал «Історія пошукових запитів» запам’ятовує та відображає історію пошуку за запитами Користувача.

    Пропонуємо для перегляду відео щодо розширення функціоналу «Історія пошукових запитів» (відповідне відео буде розміщено декілька пізніше).

     

    6. Щодо виправлення описок у судових рішення Верховного Суду.

    В системі «Прецедент» здійснюється моніторинг ухвал ВП ВС та ВС про виправлення описок у постановах ВП ВС та ВС, рішеннях КАС ВС, починаючи з 01.01.2021 року.

    Всі ухвали ВП ВС та ВС про виправлення описок та постанови ВП ВС та ВС, рішення КАС ВС, в яких виправлено описки, позначаються відповідним коментарем в верхній частині документа (із гіперпосиланнями на пов’язані судові рішення та змістом резолютивної частини ухвали ВП ВС та ВС про виправлення описок) та жовтим знаком оклику в лівій частині інтерфейсу.

     

    7. Щодо правових позицій, які містяться в оглядах та дайджестах Верховного Суду.

    Починаючи з січня 2021 року в системі «Прецедент», з метою забезпечення зручної та ефективної роботи з судовою практикою Верховного Суду, здійснюється перенесення правових позицій офіційних оглядів та дайджестів ВС, суддів ВП ВС та ВС до відповідних судових рішень Верховного Суду.

    Всі огляди та дайджести, правові позиції з яких перенесено, позначаються відповідним коментарем в верхній частині документа, зеленим знаком оклику та зеленою піктограмою (аналогічною піктограмі судових рішень, які мають правову позицію) в лівій панелі інтерфейсу.

    Також нагадуємо про те, що у випадку встановлення факту «відступлення», а також у разі наявності в текстах офіційних оглядів та дайджестів ВС, суддів ВП ВС та ВС, посилань на судові рішення з «неактуальними правовими позиціями» - здійснюється їх корегування з метою підтримання актуальності. Так, в разі корегування оглядів та дайджестів, правові позиції з яких перенесено, вони матимуть відповідний коментар в верхній частині документа, будуть позначені жовтим знаком оклику та зеленою піктограмою в лівій панелі інтерфейсу.

     

    8. Уніфікація найменувань судових рішень Верховного Суду з назвами відповідних розділів системи «Прецедент».

    Відтепер у лівій частині інтерфейсу, верхній частині документа, меню налаштування переліку документів та головних розділах системи «Прецедент» уніфіковано відображення найменувань постанов, рішень, ухвал та окремих думок суддів касаційних судів Верховного Суду, тобто приведено їх до єдиного зручного формату.

  • 19.04.2021: Починаючи з 01 січня 2021 року судові рішення, що входять до складу Бази відступлень (актуальних та неактуальних правових позицій) та Бази застосування неактуальних правових позицій системи «Прецедент»®, отримують зручну та інформативну Правову позицію нового формату, яка складається з:

    - Актуальної правової позиції, із гіперпосиланнями на судові рішення, в яких було здійснено відступлення;

    - Неактуальної правової позиції, із гіперпосиланнями на судові рішення, від правових позицій в яких було здійснено відступлення.

    Зокрема, така Правова позиція формується аналітиками системи «Прецедент»® у:

    1) постановах ВП ВС, в яких здійснено відступлення (враховуючи розширення, уточнення, конкретизацію) від правових позицій ВП ВС та ВС, ВСУ, вищих судів;

    2) постановах ВП ВС щодо виключної правової проблеми, в яких здійснено відступлення від правових позицій ВП ВС/ВС/ВСУ/вищих судів;

    3) постановах ВП ВС/ВС щодо неоднакового застосування норм права судами касаційної інстанції, в яких здійснено відступлення від правових позицій вищих судів;

    4) постановах об'єднаних палат КЦС ВС/ККС ВС/КАС ВС/КГС ВС, в яких здійснено відступлення від правових позицій касаційних судів ВС;

    5) постановах судових палат КЦС ВС/ККС ВС/КАС ВС/КГС ВС, в яких здійснено відступлення від правових позицій касаційних судів ВС;

    6) ухвалах КЦС ВС/ККС ВС/КАС ВС/КГС ВС про передачу справ на розгляд ВП ВС;

    7) ухвалах КЦС ВС/ККС ВС/КАС ВС/КГС ВС про передачу справ на розгляд об'єднаних/судових палат;

    8) постанов та ухвал ВП ВС/ВС/ВСУ/вищих судів, від правових позицій в яких здійснено відступлення;

    9) постанов та ухвал ВП ВС/ВС/ВСУ/вищих судів, в яких застосовано правові позиції, від яких здійснено відступлення.

    Приклади (для незареєстрованих користувачів):
    Скріншот-1;
    Скріншот-2.

    Приклади судових рішень (для зареєстрованих користувачів):
    Постанова ВП ВС від 14.01.2021 у справі № 0940/2276/18 (№ в ЄДРСР 94525431);
    Постанова ОП ККС ВС від 05.04.2021 у справі № 328/1109/19 (№ в ЄДРСР 96179766).

    Це зручно!

  • 06.04.2021: Починаючи з листопада 2020 року, в системі «Прецедент»® здійснюється щоденна систематизація судової практики Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду як суду першої інстанції.

    Так, кожне рішення КАС ВС як суду першої інстанції містить коментар щодо відповідачів, позовних вимог та статусу судового рішення, зокрема, гіперпосилання на відповідні постанови ВП ВС у разі апеляційного оскарження рішень КАС ВС.

    Окрім цього, в меню «Налаштування переліку документів» (розділ «КАС ВС») з’явилась можливість отримати лише рішення КАС ВС як суду першої інстанції за результатами розгляду справ (задоволено / відмовлено у задоволенні позовних вимог) та відповідачами:
    1) Президентом України;
    2) Верховною Радою України;
    3) Вищою радою правосуддя / Вищою кваліфікаційною комісією суддів України;
    4) Центральною виборчою комісією;
    5) Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів.

  • 06.04.2021: Впроваждена програма лояльності «Кешбек».

    Відтепер після оплати доступу до системи «Прецедент» нараховується кешбек у вигляді 10% від вартості тарифу (діє виключно при онлайн-оплаті за умови придбання доступу на період від 3-х місяців). Кешбек нараховується у вигляді бонусів на бонусний рахунок.

    Додатково отримуйте бонуси за запрошення друзів та колег. Після реєстрації по Вашому запрошенню кожен отримує по 100 бонусів на рахунок.

    Перевіряти та контролювати стан бонуснуго рахунку можливо в "Особиcтому кабінеті" у розділі "Фінанси", а накопичені бонуси можливо використати при розрахунку за придбання тарифних планів в системі «Прецедент».

  • 30.03.2021: Пропонуємо для перегляду повне та скорочене відео щодо ідентифікації, систематизації найважливіших рішень ВРП, а також інтеграції таких рішень із практикою самої ВРП та судовою практикою КАС ВС/ВП ВС/ВСУ/ВАСУ.
    Деталі щодо оновлення розділу «ВРП»...

    Також пропонуємо для перегляду відповідний лист, який надіслано на адресу Вищої ради правосуддя щодо роботи функціоналу.

  • 30.03.2021: Пропонуємо відео щодо повної зміни візуального маркування рішень та оглядів в системі «Прецедент»® (функціонал «Ultra-Прецедент»)!

    Нагадуємо, що найважливіші рішення та огляди маркуються зеленим Комментар, червоним Комментар та жовтим Комментар знаками оклику. Деталі про оновлення маркування...

  • 30.03.2021: Пропонуємо відео щодо нового функціоналу системи «Прецедент»® - «Скасовані/змінені рішення», який доступний в розділах «КАС ВС», «ВРП», «Апеляційна інстанція» та містить всі рішення відповідних розділів, які скасовано, частково скасовано або змінено.

    Зокрема, функціонал «Скасовані/змінені рішення судів апеляційної інстанції» дозволяє шукати зазначені рішення за конкретними судами апеляційної інстанції та суддями таких судів. Деталі...

  • 25.03.2021: Щодо оновлення меню «Налаштування переліку документів» відносно рішень Вищої ради правосуддя (ВРП), а також введення нового функціоналу щодо ВРП, зокрема:

    1) В Розділ «ВРП» додано новий функціонал - «Скасовані/змінені рішення/ухвали ВРП/ВРЮ».

    Функціонал містить рішення/ухвали ВРП/ВРЮ, які скасовано, частково скасовано або змінено рішеннями ВРП, рішеннями/постановами КАС ВС/ВП ВС/ВАСУ/ВСУ.

    2) В розділ «ВРП» (меню «Налаштування переліку документів») додано функціонал, який дозволяє обрати лише:
       – «Постанови ВП ВС у справах щодо ВРП/ВККС України»;
       – «Рішення КАС ВС у справах щодо ВРП/ВККС України»;
       – «Окремі думки суддів ВП ВС та ВС у справах щодо ВРП/ВККС України» (додано раніше).
    Всі такі рішення щоденно відстежуються в автоматичному режимі на основі власних алгоритмів ідентифікації.

    Слід також звернути увагу, що враховуючи поступову інтеграцію практики Вищої ради правосуддя та судової практики Верховного Суду, всі зазначені масиви відображаються разом за мовчазною по Розділу ВРП, що, безумовно, є більш зручнішим при роботі з практикою ВРП.

    Звертайте, будь ласка, увагу на відповідні кольорові коментарі у верхній частині рішення, які містять гіперпосилання на відповідні рішення, а також на знаки оклику в лівій частині інтерфейсу.

    Слідкуємо за новинами далі…

  • 11.03.2021: Починаючи з листопада 2020 року, в системі «Прецедент»® здійснюється щоденна інтеграція практики Вищої ради правосуддя/Вищої ради юстиції із судовою практикою Верховного Суду, Верховного Суду України та Вищого адміністративного суду України, а також систематизація практики Вищої ради правосуддя. Оброблено більш ніж 50% всього масиву.

    Мета – вирішення питання щодо статусу рішень/ухвал Вищої ради правосуддя, враховуючи їх оскарження, зміну або скасування, а також отримання миттєвого доступу лише до певної категорій рішень Вищої ради правосуддя.

    Отже, кожне рішення Вищої ради правосуддя, у разі його оскарження, містить гіперпосилання на відповідне рішення ВРП та/або ВС/ВСУ/ВАСУ (у тому числі у зворотному напрямку), а тому звертайте, будь ласка, увагу на відповідний коментар у верхній частині рішення та відповідний візуальний маркер. Детальніше «щодо маркування» дивіться новину від 23.02.2021 щодо візуального маркування рішень в системі «Прецедент»® (функціонал «Ultra-Прецедент»). Також рекомендуємо використовувати функціонал «Зв’язки» для отримання всіх пов’язаних рішень.

    Окрім цього, в меню «Налаштування переліку документів» (розділ «ВРП») з’явилась можливість отримати лише рішення Вищої ради правосуддя та інші рішення з таких питань:

    1) рішення ВРП про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності;

    2) рішення ВРП про звільнення суддів на підставі п. 2 ч. 6 ст. 126 Конституції України;

    3) рішення ВРП про звільнення суддів на підставі п. 3 ч. 6 ст. 126 Конституції України;

    4) рішення ВРП про тимчасове відсторонення суддів від здійснення правосуддя;

    5) рішення ВРП про тимчасове відсторонення суддів від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності;

    6) рішення ВРП про надання згоди на затримання суддів або утримання суддів під вартою чи арештом;

    7) рішення ВРП про відмову у звільненні з посад суддів у зв’язку з поданням заяви про відставку;

    8) рішення ВРП щодо оскарження рішень КДКП/Кадрової комісії прокурорів;

    9) окремі думки суддів ВП ВС та ВС у справах щодо ВРП/ВККС України.

    Систематизація буде продовжуватись щоденно…

  • 09.03.2021: З метою інформування користувачів про новини системи «Прецедент»®, розділ «Про систему» буде позначатись візуальним індикатором про факт появи новини !.

  • 09.03.2021: Якщо ви здійснюєте моніторинг судової практики і постійно відстежуйте її тенденції, то вам стане в нагоді наш новий функціонал, який дозволяє миттєво отримати всі скасовані та змінені рішення Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, як суду першої інстанції (надалі - «КАС ВС»), а також всіх судів апеляційної інстанції, зокрема:

    1) В розділ «КАС ВС» додано новий функціонал «Скасовані/змінені судові рішення КАС ВС».

    Функціонал містить рішення/ухвали КАС ВС, які скасовано, частково скасовано або змінено Великою Палатою Верховного Суду.

    Станом на 24.04.2024, база «Прецедент»® містить таких судових рішень.

    2) В розділ «Апеляційна інстанція» додано новий функціонал «Скасовані/змінені рішення судів апеляційної інстанції».

    Функціонал містить рішення/постанови/вироки/ухвали апеляційних судів, Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, які скасовано, частково скасовано або змінено Верховним Судом.

    Станом на 24.04.2024, база «Прецедент»® містить таких судових рішень.

    Здійснюється щоденний моніторинг.

    Для отримання постанови Великої Палати ВС, якою змінено або скасовано відповідне судове рішення КАС ВС, Вам необхідно скористатися функціоналом "Зв'язки" або у верхній частині рішення КАС ВС перейти за гіперпосиланням на судове рішення Великої Палати ВС (пріоритетний спосіб).

    Для отримання постанови Верховного Суду, якою змінено або скасовано відповідне судове рішення апеляційної інстанції, під час роботи із цим судовим рішенні необхідно скористатися функціоналом "Зв'язки" (з наступним переходом на розділ «ВСІ») або здійснити пошук за номером справи (пріоритетний спосіб).

    Звертаємо Вашу увагу, що найближчим часом буде реалізовано функціонал отримання всього масиву судових рішень по певній справі «в один клік».

  • 23.02.2021: "Щодо застосування Бази відступлень системи «Прецедент»®", а також візуального маркування рішень в яких є відступлення, рішень від правових позицій в яких було відступлення та рішень в яких застосовано неактуальну правову позицію.

    1) Під «відступленням» розуміється також «уточнення», «розширення» та «конкретизація» правових позицій;

    2) Станом на 24.04.2024 «База відступлень» системи «Прецедент»® містить:

    744 Постанов/Ухвал Верховного Суду та Верховного Суду України, в яких є повне/часткове «відступлення» від правових позицій. Ідентифікована правова позиція в таких рішеннях на 100% ідентична тексту рішення. Це – «актуальна правова позиція»! Такі рішення в лівій частині інтерфейсу мають зелений знак оклику ;

    1806 Постанов/Ухвал Верховного Суду та Верховного Суду України, від правових позицій в яких є повне/часткове «відступлення». Ідентифікована правова позиція в таких рішеннях на 100% ідентична тексту рішення або узагальненню, яке міститься в Ухвалі «Про передачу справи…», або в тексті Постанови, в якій здійснено повне/часткове відступлення. Це – «неактуальна правова позиція»! Такі рішення в лівій частині інтерфейсу мають червоний знак оклику ;

    2550 Постанов/Ухвал Верховного Суду, в яких є повне/часткове застосування правової позиції, від якої є повне/часткове «відступлення», тобто є велика вірогідність застосування «неактуальної правової позиції». Такі рішення в лівій частині інтерфейсу мають жовтий знак оклику ;

    3) Кольорові знаки оклику, які зазначені вище, також застосовуються при ідентифікації інших рішень Верховного Суду та судів апеляційної інстанції. Деталі…

    4) Аналітиками системи «Прецедент»® здійснюється щоденний моніторинг та ідентифікація рішень Верховного Суду на предмет «відступлення», незалежно від безпосереднього зазначення про це в таких рішеннях;

    5) Моніторинг застосування «неактуальних правових позицій» та їх ідентифікація здійснюється при встановленні факту «відступлення» з 01.01.2021 року, а після – приблизно 1 (один) раз на місяць та протягом 1 (одного) року з моменту встановлення;

    6) У випадку встановлення факту «відступлення» в текстах всіх пов’язаних судових рішень здійснюється відображення «актуальної правової позиції» та «неактуальної правової позиції» (із зазначенням джерела та реквізитів всіх судових рішень);

    7) У випадку встановлення факту «відступлення», а також у разі наявності в текстах офіційних Оглядів та Дайджестів Верховного Суду посилань на судові рішення з «неактуальними правовими позиціями» - здійснюється їх корегування з метою підтримання актуальності;

    8) Метою ідентифікації таких подій, як «повне/часткове» «відступлення» або «застосування неактуальної правової позиції» в судових рішеннях є лише звернення уваги Користувача на такі судові рішення та збільшення вірогідності правильного застосування або незастосування правових позицій в них, а остаточне суб’єктивне рішення щодо застосування правової позиції в таких рішеннях залишається саме за Користувачем;

  • 23.02.2021: Повна зміна візуального маркування рішень та оглядів в системі «Прецедент»® (функціонал «Ultra-Прецедент»).

    Відтепер важливіші рішення та огляди маркуються зеленим Комментар, червоним Комментар та жовтим знаком оклику Комментар, а саме:

    Комментар Зеленим знаком оклику в функціоналі «Ultra-Прецедент» позначаються:

    1) постанови ВП ВС, в яких здійснено відступлення (враховуючи розширення, уточнення, конкретизацію) від правових позицій ВП ВС та ВС, ВСУ, вищих судів (База відступлень)*;

    2) постанови ВП ВС щодо виключної правової проблеми*;

    3) постанови ВП ВС щодо виключної правової проблеми, в яких здійснено відступлення від правових позицій ВП ВС/ВС/ВСУ/вищих судів (База відступлень)*;

    4) постанови ВП ВС/ВС щодо неоднакового застосування норм права судами касаційної інстанції*;

    5) постанови ВП ВС/ВС щодо неоднакового застосування норм права судами касаційної інстанції, в яких здійснено відступлення від правових позицій вищих судів (База відступлень)*;

    6) рішення КАС ВС, постанови ВП ВС у зразкових адміністративних справах;

    7) постанови об'єднаних палат КЦС ВС/ККС ВС/КАС ВС/КГС ВС*;

    8) постанови об'єднаних палат КЦС ВС/ККС ВС/КАС ВС/КГС ВС, в яких здійснено відступлення від правових позицій касаційних судів ВС (База відступлень)*;

    9) постанови судових палат КЦС ВС/ККС ВС/КАС ВС/КГС ВС*;

    10) постанови судових палат КЦС ВС/ККС ВС/КАС ВС/КГС ВС, в яких здійснено відступлення від правових позицій касаційних судів ВС (База відступлень)*;

    11) постанови ВП ВС/ВС, якими скасовано/змінено рішення КАС ВС, постанови, рішення і ухвали ВП ВС/ВС/ВСУ/вищих судів;

    12) «виправдувальні вироки» ККС ВС*;

    13) «виправдувальні вироки» судів апеляційної інстанції*;

    14) постанови ККС ВС щодо закриття кримінальних проваджень на підставі ст. 284 КПК України*;

    15) ухвали та вироки судів апеляційної інстанції щодо закриття кримінальних проваджень на підставі ст. 284 КПК України*;

    16) постанови ВС щодо касаційного оскарження судових рішень у малозначних справах та у справах з ціною позову, що не перевищує двохсот п’ятдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у випадках, передбачених процесуальним законом)*;

    17) рішення ВРП/ВРЮ, якими скасовано/змінено рішення та ухвали ВРП/ВРЮ, КДКП, ВККС України;

    18) рішення ВРП про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності;

    19) рішення ВРП про звільнення суддів на підставі п. 2 ч. 6 ст. 126 Конституції України;

    20) рішення ВРП про звільнення суддів на підставі п. 3 ч. 6 ст. 126 Конституції України;

    21) рішення ВРП про тимчасове відсторонення суддів від здійснення правосуддя;

    22) рішення ВРП про переведення суддів до суду нижчого рівня;

    23) рішення ВРП про тимчасове відсторонення суддів від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності;

    24) рішення ВРП про надання згоди на затримання суддів або утримання суддів під вартою чи арештом;

    25) рішення ВРП про відмову у звільненні з посад суддів у зв’язку з поданням заяви про відставку;

    26) офіційні огляди рішень ЄСПЛ від Верховного Суду;

    27) інші важливі рішення.

    * Відповідним коментарем та знаком оклику позначаються тільки судові рішення з повним текстом.

    Комментар Червоним знаком оклику в функціоналі «Ultra-Прецедент» позначаються:

    1) постанови та ухвали ВП ВС/ВС/ВСУ/вищих судів, від правових позицій в яких здійснено відступлення (База відступлень)*;

    2) рішення КАС ВС, постанови, рішення та ухвали ВП ВС/ВС/ВСУ/вищих судів, які скасовано/змінено;

    3) рішення, вироки, постанови та ухвали судів апеляційної інстанції, які скасовано/змінено;

    4) рішення та ухвали ВРП/ВРЮ, які скасовано/змінено.

    * Відповідним коментарем та знаком оклику позначаються тільки судові рішення з повним текстом.

    Комментар Жовтим знаком оклику в функціоналі «Ultra-Прецедент» позначаються:

    1) постанови та ухвали ВП ВС/ВС/ВСУ/вищих судів, в яких застосовано правові позиції, від яких здійснено відступлення (База відступлень)*;

    2) ухвали КАС ВС про відкриття провадження у зразковій адміністративній справі;

    3) ухвали ВС про передачу справ на розгляд Великої Палати Верховного Суду*;

    4) ухвали ВС про передачу справ на розгляд об'єднаної палати КЦС ВС/ККС ВС/КАС ВС/КГС ВС*;

    5) ухвали ВС про передачу справ на розгляд судової палати КЦС ВС/ККС ВС/КАС ВС/КГС ВС*;

    6) ухвали ВП ВС/ВС/ВСУ/вищих судів про виправлення описок;

    7) рішення КАС ВС, постанови, рішення та ухвали ВП ВС/ВС/ВСУ/вищих судів, в яких виправлено описки;

    8) ухвали ВРП/ВРЮ про виправлення описок;

    9) рішення та ухвали ВРП/ВРЮ, в яких виправлено описки;

    10) офіційні огляди, дайджести, статті, презентації Верховного Суду, в які редакцією системи «Прецедент»® внесено зміни, враховуючи відступлення та застосування неактуальних правових позицій.

    * Відповідним коментарем та знаком оклику позначаються тільки судові рішення з повним текстом.

  • 23.02.2021: Додано новий функціонал для пошуку тексту безпосередньо в тексті документу.

    Так, при обранні мишею будь-якого слова або словосполучення в документі, поряд з кнопками «Копіювати» та «Пошук у розділі», з’явилась нова кнопка: «Пошук у документі».

    При активуванні цього функціоналу здійснюється пошук обраного слова або словосполучення саме в поточному тексті (з переходом на друге співпадіння за текстом). Також з’являється штатний механізм «Пошук у тексті» з раніше обраненим словом або словосполученням та можливістю здійснювати перехід по всім знайденим збігам.

    Додатково звертаємо увагу, що при обранні іншого документу зі списку при активному функціоналі «Пошук у тексті», якій вже містить слово або словосполучення, здійснюється пошук такого тексту, однак вже в новому документі.

  • 22.02.2021: В розділ «ВРП» (меню «Налаштування переліку документів» ), додано функціонал «Окремі думки суддів ВП ВС та ВС у справах щодо ВРП/ВККС України», які щоденно відстежуються та маркуються в автоматичному режимі. Це перший функціонал з логікою автоматичного відстеження документів, тобто без втручання адміністратора. Обрав - отримав!

  • 27.01.2021: До головного пошукового поля «Пошук за контекстом», додано функціонал «Історія пошукових запитів», який запам’ятовує та відображає історію пошуку по запитам Користувача. Функціонал працює у всіх розділах системи. Сумісно з функціоналом «Історія пошукових запитів» працює «живий» пошук по такій історії (для розділів «КЦС ВС», «ККС ВС», «КАС ВС», «КГС ВС», «ВП ВС + ВСУ», «ВСІ», «Апеляційна інстанція», «Перша інстанція»). По розділам «Законодавство», «ЄСПЛ» та «ВРП» працює лише штатний механізм «живого» пошуку по назві документа.

    Історія пошуку відображається кліком миші або клавішою «Enter». Також доступні стрілки клавіатури «вверх» та «вниз» для навігації по історії пошуку.

    Ваша повна історія пошуку по запитам вже доступна для перегляду та обрання. За стандартними налаштуваннями, в історії пошуку відображається лише 100 останніх запитів Користувача, однак, у випадку використання «живого» пошуку по історії, - будуть враховуватись та відображатись всі запити Користувача, які зроблені раніше.

    В меню «Налаштування» Особистого кабінету, додано функціонал для можливості включення/відключення функціоналів «Історія пошукових запитів» та «Живий» пошук. При цьому, історія пошуку у будь-якому випадку запам’ятається та буде доступна при наступному включенні функціоналу.

  • 21.01.2021: В меню «Налаштування переліку документів» з’явилась можливість обрання та перегляду лише Постанов Об'єднаної палати/Палат відповідного Касаційного суду у складі Верховного Суду за розділами «КЦС ВС», «ККС ВС», «КАС ВС», «КГС ВС» та «ВСІ».

    Всі Постанови Об'єднаної палати/Палат містять відповідний коментар із зазначенням наявності/відсутності в Постанові відступлення від правових позицій Верховного Суду, а також жовтий знак оклику Комментар в лівій частині інтерфейсу.

  • 19.01.2021: Додано новий розділ «Перша інстанція».

    Додано всі рішення всіх судів першої інстанції України з 01.01.2016 року.

    На головному інтерфейсі з’явився новий розділ «Перша інстанція» та відповідний функціонал забезпечення пошуку по всім судам, або по конкретному судочинству чи суді (з функціоналом пам’яті обраного значення). Зазначений функціонал можливо використати при натисненні у розділі «Перша інстанція» відповідного трикутника.

    У розділі «Перша інстанція» доступний функціонал «Календар», що дозволяє формувати відображення даних на заданий період або дату з функціоналом «Пам’яті» (галочка «Запам’ятати обране значення»).

    В меню «Налаштування переліку документів» додано розділ «1 інстанції» для самостійного вибору судочинства та/або виду документів за якими буде здійснено пошук.

    У розділі «Перша інстанція» доступний весь функціонал, необхідний для роботи з судовими рішеннями, за аналогією з розділом «Апеляційна інстанція».

    У зв'язку з цим, змінено відображення інтерфейсу системи «Прецедент» на мобільних пристроях.

  • 12.01.2021: Впроваджено новий функціонал: «Запроси Друга».

    У розділі «Запрошення» «Особистого кабінету» кожен користувач має змогу запросити друзів та колег до користування системою «Прецедент» шляхом поширення посилання – запрошення, та отримати 50 гривень на бонусний рахунок за кожного нового користувача, який скористається посиланням!

    Також 50 гривень на свій бонусний рахунок отримає і новий користувач, який скористався посиланням!

    Стан бонусного рахунку можливо відслідковувати у розділі «Фінанси» «Особистого кабінету», а накопичені бонусні гривні можливо буде використати при розрахунку за придбання тарифних планів в системі «Прецедент».

  • 11.01.2021:

    1) Суттєво оновлено функціонал «Календар» в розділі «Законодавство» з передвстановленими варіантами відображення даних. Додано допоміжний функціонал щодо «Пам’яті» (галочка «Запам’ятати обране значення»). Функціонал «Календар» пов’язаний з функціоналом «Сортування» (наприклад: «Дата набрання чинності» та інші…).

    2) Додано новий функціонал «Календар» до розділів «КЦС ВС», «ККС ВС», «КАС ВС», «КГС ВС», «ВП ВС», «ВРП», «ВСІ», «Апеляційна інстанція» з передвстановленими варіантами відображення даних та функціоналом «Пам’яті» (галочка «Запам’ятати обране значення»). Функціонал «Календар» також пов’язаний з функціоналами «Сортування» «Дата ЄДРСР»/«Дата ВРП» та «Дата Ухвалення».

    Уважно читаємо інформацію щодо функціоналу у відповідних розділах .

  • 18.12.2020: Відбулись суттєві зміни у функціоналі «Автопозиціонування» щодо типу «Резолютивна частина» та «Мотивувальна частина» (частково).

    Відтепер, в судовій практиці Верховного Суду (Постанови та Ухвали), а також апеляційних судів (Постанови, Ухвали, інші), є можливість забезпечити автоматичний перехід на тип «Автопозиціонування» - «Резолютивну частину» та «Мотивувальну частину» (частково).

    Зокрема, додано «Ухвали Верховного Суду» та «усі судові рішення апеляційних судів».

    Перехід на «Мотивувальну частину» гарантовано забезпечується лише у Постановах Верховного Суду. В інших судових рішеннях вірогідність переходу буде поступово збільшуватись, враховуючи складність питання. У випадку не ідентифікації «Мотивувальної частини», буде забезпечуватись перехід на «60% за текстом».

  • 27.11.2020: Впроваджено новий функціонал: «Пошук по правовим позиціям» (з алгоритмом автоматичної їх ідентифікації), а також пошук лише по таким «Правовим позиціям».

    На головному інтерфейсі системи з’явились:
    1) Під головним пошуковим полем - Сheckbox (чекбокс, галочка) щодо включення та виключення функціоналу «Пошук по правовим позиціям»;
    2) В правій частині інтерфейсу та в додатковому меню «Відобразити» (поряд з функціоналом «Автопозиціонування») додано функціонал «Правова позиція».

    Для пошуку доступні всі Постанови та Рішення Верховного Суду, а також рішення Вищої ради правосуддя "Щодо притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності".
    Станом на 24.04.2024 р., доступна 220 714 «Правова позиція».

    Деталі роботи функціоналу викладено у відповідних підказках . Також пропонуємо повне та скорочене «Відео» для більш детального та наглядного ознайомлення з функціоналом.

  • 02.11.2020: В «контекстне меню» розділу «Обрані» додано новий функціонал, зокрема:

    З’явилась можливість отримати повний «Звіт» у текстовий файл (формат *.txt) щодо всіх документів, які знаходяться в обраній папці розділу «Обрані».

    Звіт містить 3 (три) масиви даних:

    Скорочений вигляд: всі документи в обраній папці «Обрані», які містять повні та ідентифікуючі їх реквізити та відсортовані за датою їх ухвалення за спаданням.

    Розширений вигляд: всі документи в обраній папці «Обрані», які містять повні та ідентифікуючі їх реквізити, відсортовані за датою їх ухвалення за спаданням, містять відповідний коментар щодо рішення, який розташовано у верхній частині такого рішення (у разі його наявності), а також гіперпосилання на документ в системі «Прецедент».

    Повний запит у систему «Прецедент» в форматі X or Y or Z для отримання всіх документів одразу.

    Зазначені масиви даних можливо використовувати під час підготовки будь-яких документів.

    Пропонуємо відповідне «Відео» для детального ознайомлення з новим функціоналом.

    Це зручно!

  • 30.10.2020: В «контекстне меню» розділу «Обрані» додано новий функціонал, зокрема:

    Впроваджена можливість «Сортування»:

    Папок - за алфавітом (по зростанню та збиванню),

    Файлів - за датою ухвалення (по зростанню та збиванню).

    Пропонуємо відповідне «Відео» для детального ознайомлення з новим функціоналом.

  • 18.09.2020: Впроваджено новий функціонал «Автопозиціонування» (з підказками), який містить 6 (шість) типів «Автопозиціонування» та експертний механізм – «Пріоритет перед пошуком». Функціонал розташовано в новій панелі інструментів в правій частині інтерфейсу над текстовою частиною документів.

    Є такі типи «Автопозиціонування»:

    «Остання позиція» - забезпечується автоматичний перехід на останню позицію по тексту, який переглядався користувачем. Позиція Користувача по тесту фіксується та запам’ятовується кожні 2 (дві) секунди у будь-якому документі та при будь-якому типу «Автопозиціонування»;

    «Мотивувальна частина» - забезпечується автоматичний перехід на «Мотивувальну частину».

    «Комбіноване» - забезпечується автоматичний перехід на «Мотивувальну частину» та протягом 3 (трьох) годин запам’ятовується «Остання позиція». Після спливу 3 (трьох) годин, повторно, безумовно, відпрацьовується «Мотивувальна частина», а потім на 3 (три) години запам’ятовується «Остання позиція» і так далі…

    «Резолютивна частина» - забезпечується автоматичний перехід на «Резолютивну частину».

    «60% за текстом» - забезпечується автоматичний перехід на позицію 60% за текстом, яка приблизно дорівнює початку викладення корисного змісту «Мотивувальної частини» рішення та/або «Правової позиції».

    «Перша помітка» - забезпечується автоматичний перехід на першу кольорову помітку текстового блоку рішення (абзацу), який є початком обґрунтування «Правової позиції». Зазначений блок з’являться у Постановах ВС та Рішеннях ВС, а також Рішеннях ВРП, які вибірково обробляються аналітиками системи «Прецедент», для ідентифікації «Правової позиції. Такі рішення мають зелену піктограму в лівій частині інтерфейсу, яка вказує на наявність в рішенні аналітичного «Стислого змісту» та «Правової позиції».

    Також впроваджено експертну функцію: «Пріоритет перед пошуком».

    Зазначений функціонал здійснює економію певного часу при аналізі знайдених збігів по тексту за результатом пошуку. Так, забезпечується безумовний перехід на відповідну позицію в документі, згідно до обраного типу «Автопозиціонування», незалежно від результатів пошуку.

    Наприклад, такий функціонал є зручним у випадку необхідності перегляду знайдених збігів лише після початку «Мотивувальної частини» або після початку «Резолютивної частини», тобто користувач не витрачає час на перегляд знайдених збігів до «Мотивувальної частини» або до «Резолютивної частини». При цьому, безумовно, залишається можливість переглянути всі знайдені збіги по тексту, однак старт їх перегляду буде здійснюватися з обраної точки, яка дорівнює типу «Автопозиціонування», вверх по тексту або вниз по тексту (з відображенням кількості збігів до та після точки «Автопозиціонування»).

    Інші типи «Автопозиціонування» відпрацьовуються аналогічно.

    У такому випадку Користувач не витрачає час для перегляду приблизно 50% - 90% знайдених збігів, оскільки вони знаходяться в тексті, який знаходиться до обраної точки «Автопозиціонування».

    Також є можливість включити/виключити підказки.

    У випадку, якщо Користувач обрав будь-який тип «Автопозиціонування» та увімкнув підказку, при кожному відпрацюванні функціоналу буде відображатись відповідна підказка.

    Особливості:

    Всі типи «Автопозиціонування» відпрацьовуються на 100% на всіх Постановах та Рішеннях Верховного суду, а також Рішеннях ВРП, а на інших видах документів відпрацьовується лише за типами «Автопозиціонування» - «Остання позиція», «Перша помітка» (наприклад, в розділах «Законодавство» та «ЄСПЛ»). В планах розширити типи документів.

    Ідентифікація по типу «Мотивувальна частина» успішно відпрацьовується в автоматичному режимі з вірогідністю 95% для документів, які з’явились до 31 серпня 2020 року. З 01 вересня 2020 року всі нові Постанови та Рішення ВС переглядаються Адміністраторами системи «Прецедент» для забезпечення 100% відпрацювання функціоналу «Мотивувальна частина». При цьому, алгоритм по типу «Резолютивна частина» відпрацьовується з вірогідністю 100%.

    Функціонал «Автопозиціонування» в розділі «Обрані» відпрацьовується після ідентифікації останнього документу, який переглядався Користувачем, а також згідно до умов встановленого «Автопозиціонування».

    У випадку, якщо включено тип «Автопозиціонування» - «Мотивувальна частина», однак вона не ідентифікована, система автоматично забезпечить відпрацювання іншого типу «Автопозиціонування» - «60% за текстом».

    У випадку, якщо включено тип «Автопозиціонування» - «Комбіноване», однак за умовами роботи «Мотивувальна частина» не ідентифікована, система автоматично забезпечить відпрацювання іншого типу «Автопозиціонування» - «60% за текстом» та протягом 3 (трьох) годин буде пам’ятати «Останню позицію».

    У випадку, якщо включено тип «Автопозиціонування» - «Перша помітка», однак за умовами роботи «Перша помітка» не ідентифікована, система автоматично забезпечить відпрацювання іншого типу «Автопозиціонування» - «Мотивувальна частина» або «60% за текстом».

    У випадку, якщо обраний тип «Автопозиціонування» не відпрацьовується на поточному документі (наприклад, в Дайджестах відсутня «Мотивувальна частина»), система автоматично забезпечить відображення «Останньої позиції», якщо документ відкривався раніше.

  • 18.09.2020: Впроваджено єдиний функціонал для підказок.

    Кольорові підкази відпрацьовуються послідовно з певним інтервалом в верхній частині рішення або при відображенні Користувачу будь-якої позиції по тексту.

    На даний час наявні такі підказки:

    1) Щодо переходу на наступний або попередній документ лише стрілками клавіатури;

    2) Щодо результатів відпрацьовування режиму «Автопозиціонування»;

    3) Щодо коментаря у судовому Рішення або Рішення ВРП (наприклад, у випадку відступлення, скасування, зміни, а також неактуальності правової позиції);

    4) Щодо відображення останнього документу в розділі «Обрані» з врахуванням функціоналу «Автопозиціонування».

    В тексті кожної підказки можливо миттєво відключити функціонал «Автопозиціонування».

    Особливості:

    У випадку, коли Користувач знаходиться одразу в верхній частині рішення (наприклад при послідовному перегляді документів стрілками клавіатури), тобто в тій частині, де постійно (статично), відображається коментар щодо статусу рішення (червоний або зелений), спливаюча підказка щодо коментаря не з’являється, оскільки вона буде дублювати за змістом існуючий коментар.

    Спливаюча підказка щодо коментаря з’являється лише коли Користувач знаходиться одразу в тексті рішення за результатами пошуку або «Автопозиціонування».

    У випадку, якщо статичний коментар у судовому рішенні має червоний колір (наприклад, правова позиція є неактуальною або рішення скасовано чи змінено), тобто, який є надважливим, відображення підказки щодо такого коментаря виключається лише Користувачем.

    Підказка щодо переходу документу за допомогою стрілок клавіатури відключається в особливому кабінеті Користувача.

    Підказка щодо Коментаря не відключається.

    Підказка буде відображатись допоки курсор миші буде знаходитись на підказці (для десктопної версії).

    Підказка щодо «Автопозиціонування» відключається у функціоналі «Автопозиціонування».

    Підказка щодо ідентифікації відображення останнього документа або папки в розділі «Обрані» окремо не відключається.

  • 18.09.2020: Впроваджено функціонал відключення «Правової позиції» та/або «Стислого змісту» у поточному та/або у всіх документах. Функціонал розташовано в новій панелі інструментів в правій частині інтерфейсу над текстовою частиною документів.

  • 20.08.2020: В меню налаштування переліку документів з’явилась можливість обрання та перегляду лише Рішень КАС та Великої Палати ВС у зразкових справах, а також Ухвал «Про відкриття проваджень у зразкових адміністративних справах» (вкладки меню: "КАС ВС", "ВП ВС", "ВСІ"). Щоденне оновлення та моніторинг.

  • 19.08.2020: Щодо відстеження історії розгляду дисциплінарних справ щодо суддів, пов’язаних судових справ, а також статусу Рішень/Ухвал Вищої ради правосуддя (ВРП), Дисциплінарних палат ВРП (ДП ВРП), Вищої ради юстиції (ВРЮ), Рішень та Постанов Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду (КАС ВС) та Великої Палати Верховного Суду (ВП ВС), які приймались за наслідками оскарження Рішень/Ухвал ВРП/ДП ВРП/ВРЮ, а також "Зв’язків" між ними.

    Яка проблема вирішується? Забезпечується зручна робота з практикою ВРП/ВРЮ та пов’язаною судовою практикою за наслідками оскарження (в одній площині та масиві даних), із зазначенням статусу рішень ВРП/ВРЮ та всіх подальших судових рішень у вигляді кольорового коментаря у верхній частині рішення та гіперпосиланнями на них.

    З метою забезпечення миттєвого отримання всіх пов’язаних судових рішень, які приймались за наслідками оскарження Рішень/Ухвал ВРП/ДП ВРП/ВРЮ, створено можливість перегляду Постанов Великої Палати Верховного Суду, Рішень та Постанов КАС ВС разом із Рішеннями та Ухвалами ВРП/ДП ВРП/ВРЮ в одному розділі системи « Прецедент» - ВРП. Так, до функціоналу «Налаштування переліку документів» додано новий розділ ВРП, в якому з’явилась можливість обрати види судових рішень (Рішення та Постанови КАС ВС, Постанови ВП ВС).

    Особливо звертаємо увагу на можливість відокремленно працювати з масивом Рішень ДП ВРП про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності, увімкнувши лише такий тип рішень в меню налаштувань.

    Для отримання всіх пов’язаних документів, рекомендуємо використовувати режим "Зв’язки", який дозволить отримати всі пов’язані з рішенням документи ВРП/ДП ВРП/ВРЮ, а також судові рішення, які приймались за наслідками їх перегляду, зокрема, Рішення та Постанови КАС ВС, Постанови ВП ВС.

    Також, з метою більш ефективного отримання даних в режимі "Зв’язки", започатковано відстеження та зазначення у кожному Рішенні/Ухвалі ВРП/ДП ВРП/ВРЮ, Рішенні КАС ВС, які переглядались, інформації щодо залишення без змін/зміну/скасування таких рішень з гіперпосиланнями на відповідні рішення.

    Це зручно!

  • 28.07.2020: Повністю оновлено розділ «Обрані» , який став не тільки повноцінною базою, самостійно сформованою користувачем з усіх документів, які містяться в інших розділах системи, а ще й зручним механізмом для пошуку по розділу «Обрані» (з відображенням лише результатів із знайденим збігом в документі). Започатковано контекстне меню з базовим функціоналом. Якщо Ви клавіатурний експерт, у Вас з’явилась абсолютна вільність в роботі з розділом «Обрані» за допомогою клавіш клавіатури, оскільки ми додали численні комбінації «гарячих» клавіш, у тому числі й наші фірмові – «стрілки клавіатури». З’явилась можливість додавати підпапки (до 3-х включно) та будувати власну архітектуру «Дерева папок». Додано механізм переміщення папок у розділі «Обрані» та файлів в них (через контекстне меню та механізм Drag-and-drop («тягни та кинь»)). Впроваджено централізоване збереження Ваших документів та єдиних параметрів розділу «Обрані» на будь-якому Вашому пристрої. З’явилась можливість відкриття нових документів за допомогою гіперпосилань та інших редакцій нормативних документів (з можливістю їх додавання в розділ «Обрані»). Інші численні оновлення та покращення для вашого комфорту та простору дій.

  • 14.05.2020: В розділі "Законодавство" впроваджено механізм "Машина часу". Відтепер є можливість миттєво перебудувати повну базу законодавства України на обрану дату з відображенням лише діючих нормативних документів та в редакціях на таку дату. Це зручно!

  • 22.04.2020: Впроваджено новий функціонал, який дозволяє "закріплювати" будь-який документ у списку документів в лівій частині інтерфейсу системи. З’явилась нова кнопка "Замок" біля кнопки "Зв’язки". Закріплений документ у списку позначається піктограмою "Замок". Також реалізовано механізм "drag-and-drop" для захвату та переміщення рішення у списку, а також започатковано "контекстне меню", яке з’являється після натискання правою кнопкою миші на піктограму "Замок" у списку рішень. Планується розширення цього функціоналу через зазначене меню.

  • 09.04.2020: Відкориговано розмір повноекранного режиму для перегляду документа. Зокрема, при відкритті документа з головного інтерфейсу системи - розширено, при відкритті документу по прямому посиланню - звужено. Також виправлені помилки при відображені документу в повноекранному режимі мобільної версії сайту.

  • 08.04.2020: Всі гіперпосилання на судові рішення відпрацьовуються в поточній вкладці Вашого браузера та у відкритому інтерфейсі системи «Прецедент», а судові рішення відкриваються в лівій частині інтерфейсу системи. При цьому, за аналогією з розділом «Законодавство», первинний документ позначається піктограмою «будинок», а відкритий документ розташовується під ним у списку. Слід зазначити, що «№ судового рішення в ЄДРСР» в системі - є гіперпосиланням на сам документ. Таким чином, відпрацьовуються будь-які гіперпосилання на ЄДРСР або документ в системі «Прецедент» з будь-якого документу, у тому числі з «Кольорового коментаря», «Правової позиції» та «Стислого змісту». Це зручно!

  • 03.04.2020: Істотно змінений алгоритм пошуку та відображення результатів такого пошуку по розділу "Законодавство". Так на етапах «Живого пошуку», а також «Загальних результатів пошуку», враховуються численні комбінації пошукового запиту нормативного документу, у тому числі неповні слова та реквізити документу, з унікальним сортуванням на кожному етапі за назвою первинного документу, ієрархічного пріоритету у застосуванні, датою сортування, збігів по тексту, внесеннях змін та інших критеріїв.

  • 10.03.2020: Відтепер всі документи в системі, які маркуються жовтим знаком оклику, охоплюються функціоналом "Ultra-Прецедент". Перелік рішень поновлюється нижче (новина від 01.12.2019). Легко шукаємо свій "Прецедент" Комментар.

  • 21.02.2020: Впроваджено механізм "Живого пошуку" по рішенням Європейського суду з прав людини (вкладка ЄСПЛ ) та Вищої ради правосуддя (вкладка ВРП ) за аналогією з вкладкою "Законодавство". Відображення документів здійснюється одразу після введення 3 (третьої) букви по словам/словосполученням з назви документу, які відсортовуються за "датою завантаження" (ЄСПЛ) або за "датою зменшення" (ВРП). Після обрання відповідного документу, результати пошуку також відсортовуються за датою зменшення або завантаження, однак на першому місті буде саме обраний документ. У випадку введення двох скорочених слів, які за смислові є словосполученням або знаходяться в назві, а також обрання відповідного документу - пошук буде здійснюватися саме за словосполученням або одразу за двома словами такого документу. На кожному етапі, знайдені збіги по тексту супроводжуються підсвіткою. Це зручно!

  • 13.01.2020: Ми починаємо щотижнево публікувати в групах Facebook і системі "Прецедент" www.precedent.ua 6 (шість) Дайджестів: (Велика Палата, КЦС ВС, ККС ВС, КГС ВС, КАС ВС, Вища рада Правосуддя) в новому форматі:
    Правова позиція + коментар + гіперпосилання.

    У Дайджести входять:

    - Усі Постанови Великої Палати ВС;
    - Усі найважливіші Постанови/Рішення Верховного суду і ВРП, які ідентифіковані нами, як важливі і помічені жовтим знаком оклику Комментар (З відступами, Об'єднані палати, Палати, Зразкові справи, Виправдувальні вироки і тд);
    - Усі Постанови/Рішення ВС, які публікуються на офіційній сторінці Верховного суду, а також ідентифіковані нами в юридичних групах, на сторінках суддів і адвокатів в Facebook;
    - Усі Постанови ВС, які опубліковані на основних юридичних
    інтернет-порталах (Sud.ua, "Закон і Бізнес" і так далі).

  • 08.01.2020: В систему «Прецедент» інтегровано повну базу «Законодавства України» на основі відкритих даних, а також інструмент пошуку практики за нормою права по відповідному судочинству (розділу) в один клік. Є гіперпосилання на відповідний документ на сайті Верховної ради України та картку документу. Щоденне оновлення.

    Відеоогляд функціоналу доступний у розділі "Відео".

  • 25.12.2019: Розпочався щоденний процес ідентифікації правових позицій в ключових рішеннях Верховного суду та Вищої ради Правосуддя. У разі наявності в рішенні правової позиції, таке рішення в лівій частині інтерфейсу має зелену позначку . Безпосередньо позиція міститься у верхній частині рішення, потім відображується «стислий зміст» враховуючи обставини справи (з виділенням ключових аспектів). Окрім цього, для забезпечення зручного та найскорішого перегляду користувачем стислого змісту та безпосередньо правової позиції по тексту рішення, такий найважливіший текст позначається жовтим кольором по тексту.

    Під «ключовими рішенням» розуміються: Рішення, які потрапили у відповідні Дайджести та Огляди Верховного суду, Постанови Великої Палати ВС, Постанови об’єднаних палат та палат КЦС ВС, КГС ВС, ККС ВС, КАС ВС, рішення КАС ВС (у спорах з ВРП, ВРЮ та ВККС), Постанови ККС ВС (Виправдувальні вироки), Рішення ВРП про притягнення суддів до відповідальності та про зміну рішень ВРП, ключові та актуальні рішення з мережі інтернет та Facebook.

    Станом на 22.01.2020, ідентифіковано 7041 правових висновків.

  • 15.12.2019: Для зручності зовнішнього посилання на текст документу та зручний експорт, впроваджено прямі гіперпосилання на всі документи системи «Прецедент», перегляд яких можливий також без реєстрації. На головному інтерфейсі з’явилась кнопка «експорту», при натиснення на яку до буферу обміну потрапляють необхідні дані рішення та гіперпосилання.

  • 15.12.2019: Впроваджено інструменти для пошуку тексту безпосередню знаходячись в тексті документу. Також впроваджено інструменти навігації для переходу «на початок» та «кінець тексту».

  • 01.12.2019: Наявна база Вищої ради правосуддя (ВРП) та Вищої ради Юстиції (ВРЮ) повністю оброблена та актуалізована на предмет актуальності рішень та ухвал ВРП та ВРЮ, враховуючи їх зміну та/або скасування самою ВРП, а також КАС ВС та ВП ВС. Такі рішень ВРП та ВРЮ, позначаються жовтим знаком оклику Комментар.

  • 01.12.2019 (станом на 13.04.2020, перелік актуалізується з 15.01.2019):

    Реалізовано механізм візуальної ідентифікації в системі "Прецедент" ® (до відкриття) найважливіших судових рішень, у том числі тих, які містять актуальні та/або неактуальні правові висновки, внаслідок відступлення (розширення) або зміни/скасування.

    Так візуально ідентифіковано та позначаються в лівій частині інтерфейсу жовтим знаком оклику Комментар (із спливаючою підказкою при наведенні мишею на знак) такі рішення:

    ✔ Постанови ВП ВС, в яких відбулось відступлення (у тому числі розширення/уточнення) від правових висновків ВП ВС, ВС, ВСУ та вищих судів (із зазначенням правової позиції);

    ✔ Постанови ВП ВС з питань «виключних правових проблем» (із зазначенням правової позиції);

    ✔ Постанови ВП ВС у справах щодо «неоднакового застосування норм права» (із зазначенням правової позиції);

    ✔ Постанови ВП ВС та Рішення КАС ВС по «Зразковим справам» (із зазначенням правової позиції);

    ✔ Постанови ВП ВС, які скасовують/змінюють Рішення/Ухвали КАС ВС (із зазначенням правової позиції);

    ✔ Постанови ВП ВС, які скасовують/змінюють Рішення/Ухвали ВРП/ВРЮ/ВККС (із зазначенням правової позиції);

    ✔ Постанови ВСУ, в яких відбулось відступлення від правових висновків ВСУ;

    ✔ Постанови об'єднаних палат КЦС, КГС, КАС та ККС у складі Верховного суду, у тому числі ті, в яких відбулось відступлення від правових висновків ВС (із зазначенням правової позиції);

    ✔ Постанови судових Палат КГС, КАС та ККС у складі Верховного суду, у тому числі ті, в яких відбулось відступлення від правових висновків ВС (із зазначенням правової позиції);

    ✔ Постанови КЦС, КГС, КАС, ККС у складі Верховного суду справах щодо «неоднакового застосування норм права»" (правові висновки опрацьовуються... );

    Постанови КЦС, КГС, КАС у складі Верховного суду щодо питань права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики (правові висновки опрацьовуються... );

    Постанови КЦС, КГС, КАС у складі Верховного суду у справах що становлять значний суспільний інтерес або мають виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу (правові висновки опрацьовуються... );

    Ухвали КАС ВС про відкриття провадження у зразковій адміністративній справі;

    ✔ Рішення/Ухвали КАС ВС, які скасовано/змінено Постановами ВП ВС;

    ✔ Рішення КАС ВС, які скасовують/змінюють Рішення/Ухвали ВРП/ВРЮ/ВККС/КДКП (із зазначенням правової позиції);

    ✔ Рішення/Ухвали ВРП та ВРЮ, які скасовані/змінені Постановами ВП ВС;

    ✔ Рішення/Ухвали ВРП та ВРЮ, які скасовані/змінені Рішеннями КАС ВС;

    ✔ Рішення ВРП «Про скасування/зміну рішення Дисциплінарної палати ВРП» (із зазначенням правової позиції); 

    Рішення ВРП «Про скасування/зміну Рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів» (із зазначенням правової позиції);

    ✔ Рішення Дисциплінарної палати ВРП, які скасовані/змінені Рішеннями ВРП;

    ✔ Рішення ВРП «Про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності» (із зазначенням правової позиції).

    ✔ Постанови/Ухвали КЦС, КГС, КАС, ККС у складі Верховного суду, від правових висновків в яких здійснила відступлення ВП ВС або Об’єднані палати/Судові палати ВС;

    ✔ Постанови ВСУ, від правових висновків в яких здійснила відступлення ВП ВС;

    ✔ Судові рішення ВССУ, ВГСУ, ВАСУ від правових висновків в яких здійснила відступлення ВП ВС та Верховний суд у справах щодо «неоднакового застосування норм права» (опрацьовуються... );

    ✔ Скасовані судові рішення апеляційних судів (вкладка "Апеляції");

    ✔ Виправдувальні вироки із зазначенням статей КК (вкладки "ККС ВС" та "Апеляції"), (із зазначенням правової позиції для Постанов ККС ВС);

    ✔ Постанови ККС ВС кримінальне провадження у яких було закрито за пунтами 1, 2, 3 частини 1 статті 284 КПК України (із зазначенням правової позиції)

    Оновлення – щоденне.

  • 01.12.2019: Суттєво відкоректований функціонал «Налаштування переліку документів» для відображення (зміни у наборах даних для видачі).

  • 17.09.2019: Зустрічаємо новий функціонал "Виправдувальні вироки" в розділах "ККС/ВС" (із зазначенням правових висновків) та "Апеляції".

    Ми проаналізували більш ніж 250 тис рішень з 01.01.2018 року та створили базу "Виправдувальних вироків".

    Також створено механізм для пошуку практики за статтями матеріального та процесуального права (Кримінальне судочинство).

    Пропонуємо відповідне «Відео» для детального ознайомлення з новим функціоналом.

    Розділ «Відео» та відеоогляд функціоналу.

    Щоденне оновлення.

  • 22.04.2019: В розділ «Відео» додано новий відео-ролик № 10 "Робота з базою судової практики Європейського суду з прав людини в інформаційно – правовій системі "Прецедент".

    Пропонуємо відповідне «Відео» для детального ознайомлення з новим функціоналом.

    Розділ «Відео» та відеоогляд функціоналу.

  • 18.04.2019: Зустрічаємо новий функціонал розділу "ЄСПЛ". Деталі у файлі за посиланням.

  • 09.04.2019: В розділ «Відео» додано новий відео-ролик № 9 щодо механізму візуальної ідентифікації в системі "Прецедент" ® (до відкриття) найважливіших судових рішень, які містять актуальні та/або неактуальні правові висновки, внаслідок відступлення (розширення) або зміни/скасування.

    Пропонуємо відповідне «Відео» для детального ознайомлення з новим функціоналом.

    Розділ «Відео» та відеоогляд функціоналу.

  • 25.04.2019Для інформативності, документи, завантажені за останні 3 (три) дні, позначаються символом «вогник».

    Частково скасований пріоритет вкладки «ВП ВС + ВСУ». Тепер система запам’ятовує останню закриту вкладку протягом сесії.

    Додано симпатичний загружчик завантаження документу перед його відображенням (для великий документів).

  • 10.03.2019: Впроваджено механізм «Зв'язки», який дозволяє миттєво отримати всі пов'язані судові рішення з первинним (актуальні, неактуальні чи скасовані) за № справи, № провадження, № в ЄДРСР та № справи ВРП. Первинний документ позначається знаком «будинок».

  • 25.02.2019 (з оновленням переліку від 06.01.2020):

    В систему завантажуються:

    Дайджести ВП ВС (1), ВС (4) та ВРП (1), джерело - «Прецедент»;

    ✔ Всі офіційні Дайджести Великої палати Верховного, джерело - Велика Палата Верховного суду;

    ✔ Всі офіційні і щотижневі Дайджести ЄСПЛ, джерело – Верховний суд;

    ✔ Практика ЄСПЛ, джерело - сайт Верховного суду;

    ✔ Огляди та Дайджести Верховного суду, джерело - сайт Верховного суду;

    ✔ Весь аналітичний матеріал суддів Верховного суду, - джерело інтернет-портали SUD.ua, «Закон і Бізнес», інші.

Історія оновлень системи "Прецедент" до 2019 року.






Історія оновлень системи "Прецедент" до 2019 року.


  • Оновлено 19.11.2018: В систему "Прецедент" ® завантажуються Ухвали Верховного Суду (КЦС, ККС, КГС, КГС та Великої Палати ВС).

  • Оновлено 19.11.2018: Впроваджено інструмент для індивідуального налаштування переліку документів по вкладкам (Пресетам): "КЦС/ВС", "ККС/КС", "КГС/КС", "ВП/ВС+ВСУ" та "Всі" (з механізмом пам’яті на сесію або для постійного користування). Для цього додана нова кнопка між вкладками "Апеляція" та "Обрані". Врахована унікальність (ККС ВС) та пов’язаність судової практики (КЦС ВС, КГС ВС, КАС ВС) між судами.

  • Оновлено 14.11.2018: Ідентифіковано тексти Постанов ВС, які не мають повного тексту (скорочені та інші), а також колегіальні Ухвали Великої Палаті ВС та інші Ухвали (одноособові), які можливо включати/відключати всі або окремо.

  • Оновлено 12.11.2018: Суттєво вдосконалено пошукові алгоритми. Відтепер, при пошуку практики по нормі права, наприклад по запиту: ч. 1 ст. 261 ЦК (без лапків), система знайде точне словосполучення: частина перша статті 261 ЦК , а також всі інші можливі посилання на ч.1. статті 261 ЦК, зокрема: ч. 1 ст. 261 ЦК , ч.1 ст.261 ЦК , ст. 261 ЦК ч. 1 , ч. 1 ст. 261 Цивільного кодексу України , частини 1 статті 261 Цивільного кодексу України , частини 1 статті 261 ЦК , частиною 1 статті 261 Цивільного кодексу , частиною 1 ст. 261 ЦК , частини 1 статті 261 ЦК України. Цей механізм постійно вдосконалюється.

  • Оновлено 18.10.2018: У випадку запиту (без лапків), який містить посилання на норми права (1,2,3 та більше норм права), система ідентифікує кожне посилання на норму права та забезпечить пошук всіх норм права в одному документі.
    Приклад:
    Запит (без лапків): ч 1 ст 601 п 8 ч 2 ст 46 пункт 1 статті 6;
    Скоригований запит: "ч 1 ст 601" "п 8 ч 2 ст 46" "пункт 1 статті 6", тобто кожна норма ідентифікована, а пошук буде здійснюватися щодо всіх відповідних норм в одному документів.

  • Оновлено 15.10.2018: Всі нові адвокати автоматично отримують 1 місяць тестового доступу до системи «Прецедент» зі створенням облікового запису в системі. Доступ надається з моменту внесення даних до ЄДРАУ та протягом 1 (одного) місяця.
    В той же час, такий новий адвокат, замість 1 (одного) тестового місяця, може отримати 50% знижку при придбанні системи «Прецедент».
    Деталі за посиланням «Акції» або через welcome@precedent.ua

  • Оновлено 9.10.2018: Відтепер, як би не був введений Ваш пошуковий запит (без або з використанням лапків), система "за умовчанням" шукатиме вказаний запит, як точне словосполучення з виведенням усього можливого переліку документів по роках і по збиванню (помічаються галочкою), а потім видаватиме другий перелік документів, де зустрічаються лише пошукові слова в різних частинах тексту (не точне словосполучення). Таким чином, вже немає необхідності кожного разу проставляти лапки для пошуку точного словосполучення. Однак нагадуємо, що вказаний механізм не працює при необхідності здійснити пошук двох та більше словосполучень. Такі словосполучення необхідно заключати в лапки (кожне окремо). Приклад запиту з 3 (трьома) словосполученнями: "Про іпотеку" "Про Заставу" "арешт майна". Також з інтерфейсу прибрали галочку "розумний пошук", оскільки пошукові алгоритми системи «Прецедент»® 2.0 (у тому числі щодо розкладання пошукового запиту та інші алгоритми, які зменшують вірогідність помилки при запитах) працюють без участі користувача.

  • Оновлено 19.09.2018: Вдосконалено запити по типу: стаття 196 СК пеня аліменти (без лапків) або ст. 196 СК пеня аліменти (без лапків).
    Так система буде автоматично ідентифікувати посилання "на статтю та кодекс" та шукати точну фразу. Новий запит буду таким: "стаття 196 СК" пеня аліменти або "ст. 196 СК" пеня аліменти

  • Оновлено 20.08.2018: В розділ «Відео» додано новий відео-ролик № 8 "Порівняння Інформаційно - правової системи "Прецедент" та Єдиного Державного реєстру судових рішень (ЄДРСР)".

  • Оновлено 19.08.2018: В розділ «Відео» додано новий відео-ролик № 7 "Новий механізм пошуку практики по нормі права, через ідентифікацію тексту такої норми та його пошук лише по обраному судочинству чи пресету)".

  • Оновлено 17.08.2018: В розділ «Відео» додано новий відео-ролик № 6 "Пошук практики Великої палати ВС з конкретного питання за 2 хвилини".

  • Оновлено 31.07.2018: Виправлено відпрацювання пошукових запитів за форматом «цифра.цифра».Наприклад 192.1.
    Система автоматично забезпечую пошук точного запиту «192.1.».
    Однак, звертаємо увагу, що враховуючи складність алгоритмів, можливі випадки неточності результатів пошуку, (приклад 1 192).


  • Оновлено 31.07.2018: Додано механізм автоматичного нарахування додаткового часу для користування системою "Прецедент" у разі здійснення оплати у будь-якій спосіб протягом 60 хвилин з моменту активації облікового запису. Додано відповідний таймер решти часу. При оплаті 3 міс. - додається 15 додаткових днів, а 6 міс - 1 місяць, які зараховуються автоматично.

  • Оновлено 30.07.2018: В розділ "НАУ" та всі інші розділи в яких зустрічаються нормативні акти України (згідно до підказок на «пресетах» або «кнопках перемикання»), реалізовано механізм автоматичної ідентифікації тексту абзацу/пункту/частини відповідної статті або назви нормативного акту (при наведенні мишею) з пропозицію здійснити негайний пошук по будь-якому судочинству або «пресету» "Прецеденту". Наприклад: По «пресету» "Всі" або "ЄСПЛ" або "НАУ" або "Апеляції" та інші. Необхідно лиши навести мишею на необхідній абзац/пункт/частину та обрати, після відображення, відповідний «пресет» для отримання конкретного результату пошуку (з автоматичним переходом в обраний «пресет» та відображенням результату та переходом на перший збіг по тексту).
    Станом на 18.10.2018 року зазначений механізм тимчасово не відпрацьовує нормативні акти старого формату. Це питання знаходиться в роботі.

  • Оновлено 28.07.2018: Додано 11 (одинадцяте) джерело рішень ЄСПЛ.
    Початок щоденного моніторингу та завантаження новин з сайту "Український Аспект"
    Завантажено всі новини, прес-релізи та авторські переклади нових рішень ЄСПЛ в "Прецедент" (вкладка "ЄСПЛ" та "Всі"). Ідентифікатор - "Дроздов".

  • Оновлено 24.07.2018: При перегляді знайдених збігів після пошуку, до правої частини інтерфейсу (текст документу) додані стрілки переходу по знайденим збігам ("вверх" та "низ") з відповідним лічильником попередніх та наступних збігів. Зазначений функціонал також працює при повноекранному перегляді документу (двійний клік по документу в лівій частині інтерфейсу або на за допомогою кнопки на інтерфейсу).
    Окрім цього, у разі досягнення першого або останнього збігу (маніпулятором миш або стрілками клавіатури) та натискання стрілки "вверх" або "низ" відбудеться автоматичний перехід на попередній або наступний документ з відображенням відповідного збігу в новому документі та підказки про перехід на новий документ.
    Таким чином забезпечується "наскрізний" перехід по знайденим збігам по всім документам та лише при натисканні або стрілок клавіатури або маніпулятора (миші).

  • Оновлено 27.06.2018: В розділ «Відео» додано новий відео-ролик №5 щодо застосування нового функціоналу - Хмарна папка «Обрані».

  • Оновлено 24.06.2018: Хмарна папка «Обрані».
    Додано функціонал створення власних баз судових рішень та нормативних документів, які будуть доступні з будь-якого Вашого пристрою. На головному інтерфейсі "Прецеденту" з’явились пресет "Обрані" та нова кнопка з піктограмою "зірочка" для додавання документу.

  • Оновлено 24.06.2018: Суттєво оновлено мобільну версію системи "Прецедент".
    Виправлено численні помилки. Також забезпечено автоматичний перехід на знайдений збіг після обрання документу (станом на 18.10.18 тимчасово не працює).
    Інтерфейс став більш динамічним. Працювати с мобільної версію стало комфортною.
    Необхідно з будь-якого пристрою лише зайти на сайт www.precedent.ua.

  • Оновлено 15.06.2018: Пресет «Апеляції».
    Додані всі Постанови та Рішення всіх апеляційних судів України з 01.01.2018 року.
    На головному інтерфейсу з’явився новий пресет «Апеляції» та відповідний функціонал забезпечення пошуку або по всім судам або конкретному судочинству або суду (з функціоналом пам’яті обраного режиму). Зазначений функціонал можливо використати при натиснення в пресеті «Апеляція» відповідного трикутника.
    Рішення до 01.01.2018 завантажувати не планується.

  • Оновлено 05.06.2018: Додано розділ «Акції»
    На постійні основі діють такі акції:
    - Швидка оплата;
    - Знижка новому адвокату;
    - Кожному студенту – свій «Прецедент»
    Деталі за посиланням «Акції»

  • Оновлено 15.05.2018: Додані спливаючи підказки по всім «Пресетам» з роз’ясненням підключених баз до відповідного пресету.
    Необхідно лише навести мишею на будь-який пресет (наприклад на «ЄСПЛ»).
    У найближчий перспективі Користувач зможе самостійно формувати відображання баз даних у відповідному пресеті (орієнтовно в кінці жовтня).

  • Оновлено 01.05.2018: До кожного «Пресету» додана щоденна цифра, яка відображує кількість нових документів за поточний день, які були завантажені до відповідного Пресету.
    У найближчий перспективі зазначений механізм буде змінено з метою накопиченого відображення нових документів до обрання Користувачем відповідного «пресету».

  • Оновлено 01.05.2018: Додано механізм автоматичного переходу на вкладку «Всі», у разі нульового результату по будь-якому пресету.
    Зазначений функціонал значно збільшує вірогідності отримання не нульового результату для користувача.

  • Оновлено 15.04.2018: В розділ «Відео» додано новий відео-ролик №4 "Приклад пошуку по нормі права шляхом розкладання користувальницького запиту.", щодо механізму «розкладання» певного користувацького запиту, який містить посилання на норму права, на всі можливі варіанті.

  • Оновлено 01.04.2018: Впроваджено унікальний алгоритм пошуку практики по нормі права через механізм розкладання» певного користувацького запиту, який містить посилання на норму права, на всі можливі варіанті, як результат пошуку:

    Наприклад (запит без лапків по вкладці «ВСІ»):
    ч.1 ст. 261 ЦК

    «Прецедент» знайде всі зазначені нижче посилання у текстах, як словосполучення, тобто в лапках (у тому числі в зворотному напрямку), зокрема:
    «ч. 1 ст. 261 ЦК»
    «ч.1 ст.261 ЦК (у тому числі враховуючи пробіли!) »
    «ст. 261 ЦК ч. 1»
    «ч. 1 ст. 261 Цивільного кодексу України»
    «частини 1 статті 261 Цивільного кодексу України»
    «частини 1 статті 261 ЦК»
    «частиною 1 статті 261 Цивільного кодексу»
    «частиною 1 ст. 261 ЦК»
    «частини 1 статті 261 ЦК України»

  • Оновлено 01.04.2018: Допрацьовано пошукову систему:
    При запитах у форматі "Стаття 599" або "ст 599" система автоматично забезпечує пошук таких запитів «як словосполучення», тобто не окремо, а точний текст.

  • Оновлено 01.04.2018: Додано інший функціонал, який значно зменшує користувацькі помилки при формування запитів.

  • Оновлено 15.03.2018: В розділ «Відео» додано новий відео-ролик №3 "Приклад пошуку судової практики по нормі права.", щодо обрання та пошуку тексту з нормативного акту.

  • Оновлено 01.03.2018: Впроваджено мобільну версію сайту «Прецедент»
    Необхідно з будь-якого пристрою лише зайти на сайт www.precedent.ua.

  • Оновлено 01.03.2018: Оновлено інтерфейс системи «Прецедент».
    Виправлено помилки при використання «Конструктору запиту».

  • Оновлено 12.09.2017: Додано 9 (дев`яте) джерело рішень ЕСПЛ (сайт Верховного Суду України)

  • Оновлено 07.09.2017: Додано 10 (десяте) джерело рішень ЕСПЛ (сайт Верховного Суду України)

  • Оновлено 01.09.2017: Забезпечено пошук двозначних чисел, тексту, який містить дужки, а також пошук обраного словосполучення (слова) з повноекранного режимі.

  • Оновлено 20.08.2017: Додано новий пресет "ВРП" та завантажені всі рішення Вищої Ради Правосуддя.

  • Оновлено 24.08.2017: Додано 9 (дев’яте) джерело рішень ЄСПЛ (сайт правозахисника Оніщік О.).




На головну


^ Наверх