Дата реєстрації в системі: 01.05.2023

Реквізити документа будуть доступні після рєстрації облікового запису.

Про диджиталізацію правосуддя та судову практику у справах щодо криптовалют Голова ВС розповів на симпозіумі в США

Джерело: сайт Верховного Суду

Голова Верховного Суду Всеволод Князєв та Секретар Великої Палати ВС Віталій Уркевич взяли участь у юридичному симпозіумі «Deep Dive Into The Metaverse And Web3: The First Global Law Symposium», що відбувся в Нью-Йорку (США).

Захід був присвячений, зокрема, обговоренню питань щодо впливу метавсесвіту, інформаційних технологій і віртуальних активів на юридичну практику.

Всеволод Князєв подякував Сполученим Штатам Америки за потужну підтримку України під час війни та висловив переконання, що з допомогою надійних міжнародних партнерів наша держава обов’язково переможе.

Він поінформував учасників симпозіуму про те, що віднедавна в розробленому в Україні мобільному застосунку «Дія» з’явилася можливість отримати електронне судове рішення з кваліфікованим електронним підписом суддів. Також користувачі додатка можуть отримувати сповіщення про призначені судові засідання у справах, у яких вони є учасниками, дізнаватися про наявність виконавчих проваджень тощо.

Голова ВС зосередився й на питанні дистанційного судочинства. Зокрема, зауважив, що і в період пандемії, і війни суди України активно використовували можливість проведення судових засідань у режимі відеоконференцзв’язку. Крім того, сторони у справах можуть брати участь у засіданнях за допомогою власних технічних засобів.

Водночас питання щодо законодавчої регламентації дистанційної участі в засіданнях суддів та секретарів судових засідань і досі залишається невирішеним. У цьому контексті Всеволод Князєв наголосив, що в умовах повномасштабної війни відправлення правосуддя в дистанційному режимі – це насамперед питання безпеки.

До того ж, враховуючи, що будівлі кількох десятків судів зазнали руйнувань внаслідок ворожих обстрілів і стали непридатними для експлуатації, можливість здійснювати судочинство поза межами суду сприятиме належному забезпеченню громадянам доступу до суду.

Загалом, за словами Голови ВС, диджиталізація всіх процесів, що відбуваються в судах, і повноцінне запровадження електронного судочинства з урахуванням позитивного досвіду інших країн є однією з пріоритетних цілей судової влади на найближчі роки.

Також Всеволод Князєв зауважив, що сучасні технології допомагають Україні в протистоянні державі-агресору, адже криптовалютна індустрія дає змогу збирати мільйони доларів, що спрямовуються на допомогу армії та реалізацію гуманітарних проєктів.

Нажаль Ви вже вичерпали ліміт на перегляд контенту, тому повний текст документу буде доступний після рєстрації облікового запису.
^ Наверх