Документ 2428-IX, чинний від (не визначено*).
Поточна редакція — Прийняття від 19.07.2022
( Остання подія – Набрання чинності, відбулась 09.02.2023 )

Картка документа  переглянути на сайті Верховної Ради України

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування до засуджених та осіб, які тримаються під вартою, заходів примусового годування
Види Закон
Видавники Верховна Рада України
Дати 19.07.2022
Номери 2428-IX
Ідентифікатор 2428-20
Стан Не визначено

Історія документа, публікації та редакції

Дата події Інформація про подію Додатково
09.02.2023 Набрання чинності
19.08.2022 Публікація в ЗМІ — Офіційний вісник України / 2022 р., № 64, стор. 11, стаття 3838, код акта 113052/2022
10.08.2022 Публікація в ЗМІ — Урядовий кур'єр / № 172
09.08.2022 Публікація в ЗМІ — Голос України / № 162
09.08.2022 Набрання чинності окремими положеннями
19.07.2022 Прийняття


ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування до засуджених та осіб, які тримаються під вартою, заходів примусового годування

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У статті 116 Кримінально-виконавчого кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № XXX ст. 21):

1) частину третю викласти в такій редакції:

"3. До засудженого, який заявив про відмову від прийняття їжі, може бути застосовано примусове годування на підставі ухвали суду, прийнятої за висновком лікаря про те, що такому засудженому загрожує значне погіршення стану здоров’я та існує очевидна загроза його життю, що підтверджується відповідними медичними документами, які містять результати лабораторних, інструментальних та інших необхідних досліджень. Застосування примусового годування без ухвали суду забороняється.

Примусове годування має на меті гуманне ставлення до особи засудженого, його прав, честі і гідності та не допускає будь-якого приниження чи тортур стосовно такого засудженого.

Начальник установи виконання покарань при встановленні факту відмови засудженого від прийняття їжі повинен скласти акт про відмову від прийняття їжі, у якому зазначити причини такої відмови, та протягом однієї доби:

письмово поінформувати прокурора, який здійснює на відповідній території нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян;

повідомити членів сім’ї (за наявності) засудженого, крім випадків, якщо це спеціально заборонено засудженим, про що такий засуджений у письмовій формі повідомляє начальника установи виконання покарань;

у разі відмови неповнолітнього від прийняття їжі - додатково повідомити законного представника та відповідні служби у справах дітей незалежно від бажання неповнолітнього і в разі обґрунтованості зазначених причин негайно вжити заходів щодо задоволення законних вимог такої особи.

Засуджений, який відмовився від прийняття їжі, з моменту встановлення такого факту має перебувати під постійним наглядом лікаря.

Нажаль Ви вже вичерпали ліміт на перегляд контенту, тому повний текст документу буде доступний після рєстрації облікового запису.
^ Наверх