Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов'язаних із зникненням осіб безвісти за особливих обставин під час дії воєнного стану | |
Види | Закон |
---|---|
Видавники | Верховна Рада України |
Дати | 22.07.2025 |
Номери | № 4555-IX |
Ідентифікатор | 4555-20 |
Стан | Чинний |
Дата події | Інформація про подію | Додатково |
---|---|---|
23.07.2025 | Набрання чинності | |
22.07.2025 | Публікація в ЗМІ — Голос України / № 143 | |
22.07.2025 | Прийняття |
Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних із зникненням осіб безвісти за особливих обставин під час дії воєнного стану
Верховна Рада України постановляє:
I. Внести до Кримінального процесуального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2013 р., №№ XXXX ст. 88) такі зміни:
1. Пункт 9 частини першої статті 3 викласти в такій редакції:
"9) керівник органу прокуратури - Генеральний прокурор (особа, яка виконує його обов’язки), керівник обласної прокуратури, керівник окружної прокуратури та їх перші заступники і заступники, які діють у межах своїх повноважень".
2. У статті 36:
1) пункт 2 частини другої викласти в такій редакції:
"2) мати повний доступ до матеріалів, документів та інших відомостей, що стосуються досудового розслідування.
Генеральний прокурор (особа, яка виконує його обов’язки) для здійснення своїх повноважень має право надавати письмову вказівку керівнику органу досудового розслідування, яка є обов’язкова для виконання, щодо надання йому матеріалів досудового розслідування із встановленням строку та способу її виконання.
Після отримання доступу до матеріалів досудового розслідування Генеральний прокурор (особа, яка виконує його обов’язки) має право доручити іншому прокурору здійснити перевірку додержання законів під час проведення досудового розслідування";
2) абзац третій частини четвертої виключити;
3) абзаци другий і третій частини п’ятої викласти в такій редакції: