Дата реєстрації в системі: 08.02.2020 р.
"Актуальна правова позиція"
1) Положення ч.1 ст. 459 КПК слід розуміти як такі, що передбачають можливість перегляду за нововиявленими обставинами судових рішень, що набрали законної сили та якими завершено розгляд кримінального провадження по суті в суді відповідної інстанції.
Перегляд за нововиявленими обставинами ухвал слідчого судді, а також рішень суду апеляційної інстанції щодо таких ухвал, кримінальним процесуальним законодавством не передбачений.
2) Положення ч. 2 ст. 464 КПК про те, що «суддя … вирішує питання про відкриття кримінального провадження за нововиявленими або виключними обставинами», слід розуміти як такі, що надають судді повноваження перевірити наявність підстав для відкриття провадження за нововиявленими обставинами та ухвалити рішення про відкриття такого провадження або відмову у його відкритті.
Джерело: Огляд судової практики Верховного Суду щодо перегляду ухвал слідчих суддів. Рішення, внесені до ЄДРСР за період з 01.01.2018 по 01.06.2020 року.
Джерело: Огляд судової практики ККС ВС. Рішення, внесені до ЄДРСР, за лютий 2020 року.
Джерело: Огляд судової практики ККС ВС. Рішення, внесені до ЄДРСР, за січень 2020 року.
Джерело: Огляд судової практики ОП ККС ВС. Рішення, внесені до ЄДРСР за 2020 рік (Верховний Суд).
Згідно з ч. 1 ст. 459 КПК, перегляд за нововиявленими обставинами можливий лише щодо тих рішень, які набрали законної сили та яким завершено розгляд кримінального провадження, а тому ухвали слідчого судді, а також рішення суду апеляційної інстанції щодо таких ухвал за цим правилом, оскарженню не підлягають.
Постанова об'єднаної палати ККС ВС (з відступленням від висновків колегії суддів ККС ВС).