Дата реєстрації в системі: 05.05.2020 р.
Правові підстави тимчасового обмеження права власності кривдника у формі обмежувального припису
Тимчасове обмеження права власності кривдника з метою забезпечення безпеки постраждалої особи шляхом встановлення судом обмежувального припису є легітимним заходом втручання у права та свободи особи.
Джерело: Огляд практики КЦС ВС щодо видачі обмежувального припису (Верховний Суд)
При вирішенні питання про застосування обмежувального припису суд на підставі установлених обставин справи та оцінки факторів небезпеки (ризиків) щодо вчинення домашнього насильства має оцінити пропорційність вручання у права і свободи особи з урахуванням того, що ці заходи пов’язані із протиправною поведінкою такої особи.
Джерело: Огляд судової практики КЦС ВС (актуальна практика). Рішення, внесені до ЄДРСР за квітень 2020 року (Верховний Суд)
Джерело: Огляд судової практики КЦС ВС за I півріччя 2020 року (Верховний Суд).
Джерело: Зведений огляд судової практики КЦС ВС. Рішення, внесені до ЄДРСР за період з 01.01.2020 по 31.12.2020 (Верховний Суд).
Інші джерела правової позиції
КЦС ВС вказав на умови видачі обмежувального припису: новела ЦПК України
Заявниці, яка є співвласницею квартири та постійно в ній проживає разом із дітьми, суди першої та другої інстанцій відмовили в задоволенні вимог про видачу обмежувального припису у вигляді заходів тимчасового обмеження прав щодо заборони її колишньому чоловікові, який систематично...