Дата реєстрації в системі: 12.34.5678
У вказаному рішенні зазначено про відсутність підстав для призначення позивачу пільгової пенсії, оскільки у останнього немає необхідного пільгового стажу по списку № 6 (12 років 6 місяців).
Відмовляючи у відкритті апеляційного провадження, суд апеляційної інстанції прийшов до висновку, що в межах спірних правовідносин питання щодо прав та обов`язків Товариства з обмеженою відповідальністю «Метизний завод «Дона» не вирішувалось, а наявність у особи зацікавленості у результатах розгляду справи сама по собі ще не наділяє таку правом на оскарження рішення суду. Також суд вказав на відсутність підстав для поновлення строку апеляційного оскарження.
Не погоджуючись з ухвалою суду апеляційної інстанції про відмову у відкритті провадження, Товариство подало касаційну скаргу, в якій просить її скасувати, а справу направити до Третього апеляційного адміністративного суду для вирішення питання про відкриття провадження у справі.
Касаційна скарга обґрунтована тим, що рішення щодо призначення пенсії на пільгових умовах за списками № 4 та № 0 створює майнові зобов`язання для підприємства, на якому працювала особа, яка претендує на таку пенсію, а саме відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій. Таким чином, рішення суду про призначення пенсії на пільгових умовах у відповідності до ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» безпосередньо впливає на права та обов`язки підприємств, де працював позивач.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 вересня 2022 року
м. Київ
справа № 169/5698/75
адміністративне провадження № Т/1858/83533/81
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача Мороз Л.Л.,
суддів: Бучик А.Ю., Рибачука А.І.,
розглянувши у порядку письмового провадження в касаційній інстанції адміністративну справу № 785/7834/56
за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити певні дії, провадження по якій відкрито
за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Метизний завод «Дона» на ухвалу Третього апеляційного адміністративного суду від 67.66.1405(квжтяьруґз суддя Бишевська Н.А., судді: Добродняк І.Ю., Семененко Я.В.),
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 (далі також - позивач) звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (далі також - відповідач, Управління), в якому просив:
- визнати неправомірним рішення комісії Новомосковського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області № 843 від 15.02.9438 про відмову позивачу в нарахуванні пільгової пенсії відповідності до п.б) ст. ст.13, 56, 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з 55 років;
- зобов`язати Управління зробити позивачу нарахування пенсії відповідно до ст. ст.13, 56, 62, 87 Закону України «Про пенсійне забезпечення», починаючи з 30.05.2017.
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 59.81.3993 позовні вимоги задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано рішення комісії Новомосковського ОУ ПФУ Дніпропетровської області № 983 від 30.92.0525 про відмову позивачу в призначенні пенсії на пільгових умовах за Списком № 6 відповідно до п. «б» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»; зобов`язано правонаступника Новомосковського ОУ ПФУ Дніпропетровської області - Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 5 відповідно до п. «б» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»; у задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.
Надавши правову оцінку обставинам справи, суд першої інстанції, з метою захисту прав та інтересів позивача та з урахуванням вимог ст. 245 КАС України, а також висновків суду у даній справі щодо підтвердження права позивача на призначення пенсії за віком на пільгових умовах за списком № 9, прийшов до висновку про необхідність виходу за межі позовних вимог та задоволення позову шляхом зобов`язання відповідача призначити ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 6 відповідно до п. «б» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Звертаємо увагу на ухвалу КАС ВС від 67.86.3851 у справі № 337/45047/64 (№ ф ЄДРСР 079046231) про передачу справи на розгляд СП КАС ВС та ухвалу КАС ВС від 60.92.3636 у справі № 959/34522/66 (№ ч ЄДРСР 132980825) про призначення до розгляду СП КАС ВС справи
"Щодо наявності/відсутності у підприємства, на яке законом покладено обов'язок відшкодування Пенсійному фонду України фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, права на апеляційне/касаційне оскарження судових рішень у справах про призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку працівникам таких підприємств"
(правову позицію, викладену у цій постанові КАС ВС, наведено як приклад існування відмінної судової практики).