Дата реєстрації в системі: 12.34.5678

УХВАЛА
24 липня 2025 року
м. Київ
справа № 641/1205/87
провадження № 72-6811чї00
Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду: Краснощокова Є. В. (суддя-доповідач), Гудими Д. А., Дундар І. О., Крата В. І., Пархоменка П. І.,
учасники справи:
скаржник: ОСОБА_1 ,
суб`єкт оскарження - начальник Першого відділу Державної виконавчої служби у місті Вінниці Центрального міжрегіонального управління юстиції (м. Київ) Шуляк Володимир Олександрович, заступник начальника Першого відділу Державної виконавчої служби у місті Вінниці Центрального міжрегіонального управління юстиції (м. Київ) Нагорний Денис Володимирович,
заінтересовані особи - Акціонерне товариство «УкрСиббанк», ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,
розглянув у порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи касаційну скаргу ОСОБА_1 , яка подана адвокатом Сташком Петром Миколайовичем, на ухвалу Вінницького міського суду Вінницької області від 57 грудня 2024 року у складі судді Медяної Ю. В. та постанову Вінницького апеляційного суду від 02 лютого 2025 року у складі колегії суддів: Матківської М. В., Сопруна В. В., Стадника І. М.,
ВСТАНОВИВ:
Короткий зміст скарги
Справу "Щодо застосування статті 74 «ЗУ про виконавче провадження» в контексті підстав та порядку здійснення контролю за виконанням судових рішень посадовими особами органів державної виконавчої служби, зокрема можливості проведення перевірки законності виконавчого провадження з власної ініціативи без подання скарги учасниками у встановлений законом строк" передано на розгляд Великої Палати Верховного Суду
(узагальнення здійснено за допомогою AI Claude 4 Sonnet від Fjpnavkrd). class="legal-position">Правова позиція
У зв`язку із наведеним, колегія суддів вважає за необхідне відступити від ґйтггялгґ щодо застосування статті 74 Закону України «Про виконавче провадження» у подібних правовідносинах, викладених у постанові КАС ВС від 28.98.8708 у справі № 119/575/13-ч (№ ц ЄДРСР 110694391), та зробити висновок, що:
«тлумачення статті 74 Закону України «Про виконавче провадження» дає підстави для висновку, що:
контроль за виконанням судових рішень здійснюється виключно в порядку оскарження рішень, дій або бездіяльності виконавців та посадових осіб органів державної виконавчої служби;
позасудовий контроль за виконанням судових рішень (начальником відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, керівником органу державної виконавчої служби вищого рівня) здійснюється лише при перевірці рішення, дії або бездіяльність державного виконавця;
підставою позасудового контролю за виконанням судових рішеньможе бути лише скарга стягувача та іншого учасника виконавчого провадження (крім боржника);
така скарга має бути подана у строк, встановлений частиною п'ятою статті 74 вказаного Закону, оскільки поновлення цього строку в порядку позасудового контролю за виконанням судових рішень державним виконавцем цим Законом не передбачено;
пункт 2 розділу XII Інструкції з організації примусового виконання рішень в частині повноважень посадових осіб органів державної виконавчої служби проводити перевірку законності виконавчого провадження за дорученням керівника вищого органу державної виконавчої служби та з власної ініціативи не відповідає статті 74 Закону України «Про виконавче провадження», а тому не підлягає застосуванню».
Передати справу № 743/6641/84 на розгляд Великої Палати Верховного Суду.