Редакції документа —
Статус редакції невизначено.

Картка документа  переглянути на сайті Верховної Ради України

Про особливості регулювання діяльності юридичних осіб окремих організаційно-правових форм у перехідний період та об'єднань юридичних осіб
Види Закон
Видавники Верховна Рада України
Дати 09.01.2025
Номери 4196-IX
Ідентифікатор 4196-20
Стан Чинний

Історія документа, публікації та редакції

Дата події Інформація про подію Додатково
28.08.2028 Редакція попередня редакція
28.08.2025 Введення в дію
28.03.2025 Публікація в ЗМІ — Офіційний вісник України / 2025 р., № 25, стаття 1604, код акта 130769/2025
05.03.2025 Публікація в ЗМІ — Урядовий кур'єр / № 47
28.02.2025 Набрання чинності
27.02.2025 Публікація в ЗМІ — Голос України / № 40
09.01.2025 Прийняття попередня редакціявідкрито зараз


ЗАКОН УКРАЇНИ

Про особливості регулювання діяльності юридичних осіб окремих організаційно-правових форм у перехідний період та об’єднань юридичних осіб

Цей Закон визначає правові та організаційні засади діяльності юридичних осіб окремих організаційно-правових форм у перехідний період та об’єднань юридичних осіб.

Стаття 1. Визначення термінів

1. У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

перехідний період - трирічний строк, що починається з дня введення в дію цього Закону;

підприємство - юридична особа, яка на день введення в дію цього Закону зареєстрована в організаційно-правовій формі державного підприємства (державного комерційного підприємства, державного некомерційного підприємства, казенного підприємства), комунального підприємства (комунального комерційного підприємства, комунального некомерційного підприємства), спільного комунального підприємства, приватного підприємства, дочірнього підприємства, іноземного підприємства, підприємства об’єднання громадян (релігійної організації, профспілки), підприємства споживчої кооперації.

Стаття 2. Господарська діяльність

1. Під господарською діяльністю розуміється діяльність у сфері суспільного виробництва, спрямована на виробництво та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.

Господарська діяльність, що здійснюється з метою одержання прибутку, є підприємництвом. Під некомерційною господарською діяльністю розуміється господарська діяльність, що здійснюється без мети одержання прибутку.

Не можуть здійснювати господарську діяльність органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи.

2. Суб’єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов’язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов’язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законом.

3. Суб’єктами господарювання є:

Нажаль Ви вже вичерпали ліміт на перегляд контенту, тому повний текст документу буде доступний після рєстрації облікового запису.
^ Наверх