Редакції документа —
Увага!
Документ 2114-IX, перша редакція — Прийняття від 03.03.2022
Це не поточна редакція документу! Перейти до поточної — редакція за 25.11.2024р.

Картка документа  переглянути на сайті Верховної Ради України

Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України
Види Закон
Видавники Верховна Рада України
Дати 03.03.2022
Номери 2114-IX
Ідентифікатор 2114-20
Стан Чинний

Історія документа, публікації та редакції

Дата події Інформація про подію Додатково
25.11.2024 Редакція, підстава – 3899-IX поточна редакція
22.04.2022 Публікація в ЗМІ — Офіційний вісник України / 2022 р., № 31, стор. 35, стаття 1631, код акта 110864/2022
12.03.2022 Публікація в ЗМІ — Урядовий кур'єр / № 55
07.03.2022 Набрання чинності
06.03.2022 Публікація в ЗМІ — Голос України / № 47
03.03.2022 Прийняття перша редакціявідкрито зараз


ЗАКОН УКРАЇНИ

Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України

Констатуючи акт збройної агресії Російської Федерації проти суверенітету України,

беручи до уваги прагнення цивільних осіб до активної участі у національному спротиві,

прагнучи захистити життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпеку людини як найвищої соціальної цінності,

враховуючи положення частини першої статті 65 Конституції України, згідно з якою захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обов’язком громадян України,

Верховна Рада України ухвалила цей Закон.

Стаття 1. У період дії воєнного стану громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі - цивільні особи), можуть брати участь у відсічі та стримуванні збройної агресії Російської Федерації та/або інших держав, у тому числі отримати вогнепальну зброю і боєприпаси до неї відповідно до порядку та вимог, встановлених Міністерством внутрішніх справ України.

Стаття 2. Застосування цивільними особами вогнепальної зброї, отриманої відповідно до цього Закону, здійснюється аналогічно до застосування зброї військовослужбовцями під час виконання ними завдань щодо відсічі збройної агресії проти України в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

Стаття 3. Цивільні особи зобов’язані здати отриману ними вогнепальну зброю і невикористані боєприпаси до неї до органів Національної поліції України не пізніше 10 днів після припинення або скасування дії воєнного стану в Україні.

За порушення вимоги, передбаченої цією статтею, цивільні особи несуть кримінальну відповідальність.

Стаття 4. У період дії воєнного стану громадяни України можуть брати участь у відсічі та стримуванні збройної агресії Російської Федерації та/або інших держав, застосовуючи власну нагородну зброю, спортивну зброю (пістолети, револьвери, гвинтівки, гладкоствольні рушниці), мисливську нарізну, гладкоствольну чи комбіновану зброю та бойові припаси до неї.

Стаття 5. Цивільні особи не несуть відповідальності за застосування вогнепальної зброї проти осіб, які здійснюють збройну агресію проти України, якщо така зброя застосована на підставі та в порядку, визначених статтею 1 та статтею 4 цього Закону.

Нажаль Ви вже вичерпали ліміт на перегляд контенту, тому повний текст документу буде доступний після рєстрації облікового запису.
^ Наверх