Про систему


 • 14.05.2020: В розділі "Законодавство" впроваджено механізм "Машина часу". Відтепер є можливість миттєво перебудувати повну базу законодавства України на обрану дату з відображенням лише діючих нормативних документів та в редакціях на таку дату. Це зручно!

 • 22.04.2020: Впроваджено новий функціонал, який дозволяє "закріплювати" будь-який документ у списку документів в лівій частині інтерфейсу системи. З’явилась нова кнопка "Замок" біля кнопки "Зв’язки". Закріплений документ у списку позначається піктограмою "Замок". Також реалізовано механізм "drag-and-drop" для захвату та переміщення рішення у списку (деталі застосування https://ru.wikipedia.org/wiki/Drag-and-drop), а також започатковано "контекстне меню", яке з’являється після натискання правою кнопкою миші на піктограму "Замок" у списку рішень. Планується розширення цього функціоналу через зазначене меню. Слідкуйте за новинами у найближчий час.

 • 09.04.2020: Відкориговано розмір повноекранного режиму для перегляду документа. Зокрема, при відкритті документа з головного інтерфейсу системи - розширено, при відкритті документу по прямому посиланню - звужено. Також виправлені помилки при відображені документу в повноекранному режимі мобільної версії сайту.

 • 08.04.2020: Всі гіперпосилання на судові рішення відпрацьовуються в поточній вкладці Вашого браузера та у відкритому інтерфейсі системи «Прецедент», а судові рішення відкриваються в лівій частині інтерфейсу системи. При цьому, за аналогією з розділом «Законодавство», первинний документ позначається піктограмою «будинок», а відкритий документ розташовується під ним у списку. Слід зазначити, що «№ судового рішення в ЄДРСР» в системі - є гіперпосиланням на сам документ. Таким чином, відпрацьовуються будь-які гіперпосилання на ЄДРСР або документ в системі «Прецедент» з будь-якого документу, у тому числі з «Кольорового коментаря», «Правового висновку» та «Стислого змісту». Це зручно!

 • 03.04.2020: Істотно змінений алгоритм пошуку та відображення результатів такого пошуку по розділу "Законодавство". Так на етапах «Живого пошуку», а також «Загальних результатів пошуку», враховуються численні комбінації пошукового запиту нормативного документу, у тому числі неповні слова та реквізити документу, з унікальним сортуванням на кожному етапі за назвою первинного документу, ієрархічного пріоритету у застосуванні, датою сортування, збігів по тексту, внесеннях змін та інших критеріїв.

 • 10.03.2020: Відтепер всі документи в системі, які маркуються жовтим знаком оклику, охоплюються функціоналом "Ultra-Прецедент". Перелік рішень поновлюється нижче (новина від 01.12.2019). Легко шукаємо свій "Прецедент" Комментар.

 • 21.02.2020: Впроваджено механізм "Живого пошуку" по рішенням Європейського суду з прав людини (вкладка ЄСПЛ ) та Вищої ради правосуддя (вкладка ВРП ) за аналогією з вкладкою "Законодавство". Відображення документів здійснюється одразу після введення 3 (третьої) букви по словам/словосполученням з назви документу, які відсортовуються за "датою завантаження" (ЄСПЛ) або за "датою зменшення" (ВРП). Після обрання відповідного документу, результати пошуку також відсортовуються за датою зменшення або завантаження, однак на першому місті буде саме обраний документ. У випадку введення двох скорочених слів, які за смислові є словосполученням або знаходяться в назві, а також обрання відповідного документу - пошук буде здійснюватися саме за словосполученням або одразу за двома словами такого документу. На кожному етапі, знайдені збіги по тексту супроводжуються підсвіткою. Це зручно!

 • 13.01.2020: Ми починаємо щотижнево публікувати в групах Facebook і системі "Прецедент" www.precedent.ua 6 (шість) Дайджестів: (Велика Палата, КЦС ВС, ККС ВС, КГС ВС, КАС ВС, Вища рада Правосуддя) в новому форматі:
  Правова позиція + коментар + гіперпосилання.

  У Дайджести входять:

  - Усі Постанови Великої Палати ВС;
  - Усі найважливіші Постанови/Рішення Верховного суду і ВРП, які ідентифіковані нами, як важливі і помічені жовтим знаком оклику Комментар (З відступами, Об'єднані палати, Палати, Зразкові справи, Виправдувальні вироки і тд);
  - Усі Постанови/Рішення ВС, які публікуються на офіційній сторінці Верховного суду, а також ідентифіковані нами в юридичних групах, на сторінках суддів і адвокатів в Facebook;
  - Усі Постанови ВС, які опубліковані на основних юридичних
  інтернет-порталах (Sud.ua, "Закон і Бізнес" і так далі).

 • 08.01.2020: В систему «Прецедент» інтегровано повну базу «Законодавства України» на основі відкритих даних, а також інструмент пошуку практики за нормою права по відповідному судочинству (розділу) в один клік. Є гіперпосилання на відповідний документ на сайті Верховної ради України та картку документу. Щоденне оновлення.

  Відеоогляд функціоналу доступний у розділі "Відео".

 • 25.12.2019: Розпочався щоденний процес ідентифікації правових висновків в ключових рішеннях Верховного суду та Вищої ради Правосуддя. У разі наявності в рішенні правового висновку, таке рішення в лівій частині інтерфейсу має зелену позначку . Безпосередньо висновок міститься у верхній частині рішення, потім відображується «стислий зміст» враховуючи обставини справи (з виділенням ключових аспектів). Окрім цього, для забезпечення зручного та найскорішого перегляду користувачем стислого змісту та безпосередньо правового висновку по тексту рішення, такий найважливіший текст позначається жовтим кольором по тексту.

  Під «ключовими рішенням» розуміються: Рішення, які потрапили у відповідні Дайджести та Огляди Верховного суду, Постанови Великої Палати ВС, Постанови об’єднаних палат та палат КЦС ВС, КГС ВС, ККС ВС, КАС ВС, рішення КАС ВС (у спорах з ВРП, ВРЮ та ВККС), Постанови ККС ВС (Виправдувальні вироки), Рішення ВРП про притягнення суддів до відповідальності та про зміну рішень ВРП, ключові та актуальні рішення з мережі інтернет та Facebook.

  Станом на 22.01.2020, ідентифіковано 7041 правових висновків.

 • 15.12.2019: Для зручності зовнішнього посилання на текст документу та зручний експорт, впроваджено прямі гіперпосилання на всі документи системи «Прецедент», перегляд яких можливий також без реєстрації. На головному інтерфейсі з’явилась кнопка «експорту», при натиснення на яку до буферу обміну потрапляють необхідні дані рішення та гіперпосилання.

 • 15.12.2019: Впроваджено інструменти для пошуку тексту безпосередню знаходячись в тексті документу. Також впроваджено інструменти навігації для переходу «на початок» та «кінець тексту».

 • 01.12.2019: Наявна база Вищої ради правосуддя (ВРП) та Вищої ради Юстиції (ВРЮ) повністю оброблена та актуалізована на предмет актуальності рішень та ухвал ВРП та ВРЮ, враховуючи їх зміну та/або скасування самою ВРП, а також КАС ВС та ВП ВС. Такі рішень ВРП та ВРЮ, позначаються жовтим знаком оклику Комментар.

 • 01.12.2019 (станом на 13.04.2020, перелік актуалізується з 15.01.2019):

  Реалізовано механізм візуальної ідентифікації в системі "Прецедент" ® (до відкриття) найважливіших судових рішень, у том числі тих, які містять актуальні та/або неактуальні правові висновки, внаслідок відступлення (розширення) або зміни/скасування.

  Так візуально ідентифіковано та позначаються в лівій частині інтерфейсу жовтим знаком оклику Комментар (із спливаючою підказкою при наведенні мишею на знак) такі рішення:

  ✔ Постанови ВП ВС, в яких відбулось відступлення (у тому числі розширення/уточнення) від правових висновків ВП ВС, ВС, ВСУ та вищих судів (із зазначенням правового висновку);

  ✔ Постанови ВП ВС з питань «виключних правових проблем» (із зазначенням правового висновку);

  ✔ Постанови ВП ВС у справах щодо «неоднакового застосування норм права» (із зазначенням правового висновку);

  ✔ Постанови ВП ВС та Рішення КАС ВС по «Зразковим справам» (із зазначенням правового висновку);

  ✔ Постанови ВП ВС, які скасовують/змінюють Рішення/Ухвали КАС ВС (із зазначенням правового висновку);

  ✔ Постанови ВП ВС, які скасовують/змінюють Рішення/Ухвали ВРП/ВРЮ/ВККС (із зазначенням правового висновку);

  ✔ Постанови ВСУ, в яких відбулось відступлення від правових висновків ВСУ;

  ✔ Постанови об'єднаних палат КЦС, КГС, КАС та ККС у складі Верховного суду, у тому числі ті, в яких відбулось відступлення від правових висновків ВС (із зазначенням правового висновку);

  ✔ Постанови судових Палат КГС, КАС та ККС у складі Верховного суду, у тому числі ті, в яких відбулось відступлення від правових висновків ВС (із зазначенням правового висновку);

  ✔ Постанови КЦС, КГС, КАС, ККС у складі Верховного суду справах щодо «неоднакового застосування норм права»" (правові висновки опрацьовуються... );

  Постанови КЦС, КГС, КАС у складі Верховного суду щодо питань права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики (правові висновки опрацьовуються... );

  Постанови КЦС, КГС, КАС у складі Верховного суду у справах що становлять значний суспільний інтерес або мають виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу (правові висновки опрацьовуються... );

  Ухвали КАС ВС про відкриття провадження у зразковій адміністративній справі;

  ✔ Рішення/Ухвали КАС ВС, які скасовано/змінено Постановами ВП ВС;

  ✔ Рішення КАС ВС, які скасовують/змінюють Рішення/Ухвали ВРП/ВРЮ/ВККС/КДКП (із зазначенням правового висновку);

  ✔ Рішення/Ухвали ВРП та ВРЮ, які скасовані/змінені Постановами ВП ВС;

  ✔ Рішення/Ухвали ВРП та ВРЮ, які скасовані/змінені Рішеннями КАС ВС;

  ✔ Рішення ВРП «Про скасування/зміну рішення Дисциплінарної палати ВРП» (із зазначенням правового висновку); 

  Рішення ВРП «Про скасування/зміну Рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів» (із зазначенням правового висновку);

  ✔ Рішення Дисциплінарної палати ВРП, які скасовані/змінені Рішеннями ВРП;

  ✔ Рішення ВРП «Про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності» (із зазначенням правового висновку).

  ✔ Постанови/Ухвали КЦС, КГС, КАС, ККС у складі Верховного суду, від правових висновків в яких здійснила відступлення ВП ВС або Об’єднані палати/Судові палати ВС;

  ✔ Постанови ВСУ, від правових висновків в яких здійснила відступлення ВП ВС;

  ✔ Судові рішення ВССУ, ВГСУ, ВАСУ від правових висновків в яких здійснила відступлення ВП ВС та Верховний суд у справах щодо «неоднакового застосування норм права» (опрацьовуються... );

  ✔ Скасовані судові рішення апеляційних судів (вкладка "Апеляції");

  ✔ Виправдувальні вироки із зазначенням статей КК (вкладки "ККС ВС" та "Апеляції"), (із зазначенням правового висновку для Постанов ККС ВС);

  ✔ Постанови ККС ВС кримінальне провадження у яких було закрито за пунтами 1, 2, 3 частини 1 статті 284 КПК України (із зазначенням правового висновку)

  Оновлення – щоденне.

 • 01.12.2019: Суттєво відкоректований функціонал «Налаштування переліку документів» для відображення (зміни у наборах даних для видачі).

 • 17.09.2019: Зустрічаємо новий функціонал "Виправдувальні вироки" в розділах "ККС/ВС" (із зазначенням правових висновків) та "Апеляції".

  Ми проаналізували більш ніж 250 тис рішень з 01.01.2018 року та створили базу "Виправдувальних вироків".

  Також створено механізм для пошуку практики за статтями матеріального та процесуального права (Кримінальне судочинство).

  Пропонуємо відповідне «Відео» для детального ознайомлення з новим функціоналом.

  Розділ «Відео» та відеоогляд функціоналу.

  Щоденне оновлення.

 • 22.04.2019: В розділ «Відео» додано новий відео-ролик № 10 "Робота з базою судової практики Європейського суду з прав людини в інформаційно – правовій системі "Прецедент".

  Пропонуємо відповідне «Відео» для детального ознайомлення з новим функціоналом.

  Розділ «Відео» та відеоогляд функціоналу.

 • 18.04.2019: Зустрічаємо новий функціонал розділу "ЄСПЛ". Деталі у файлі за посиланням.

 • 09.04.2019: В розділ «Відео» додано новий відео-ролик № 9 щодо механізму візуальної ідентифікації в системі "Прецедент" ® (до відкриття) найважливіших судових рішень, які містять актуальні та/або неактуальні правові висновки, внаслідок відступлення (розширення) або зміни/скасування.

  Пропонуємо відповідне «Відео» для детального ознайомлення з новим функціоналом.

  Розділ «Відео» та відеоогляд функціоналу.

 • 25.04.2019Для інформативності, документи, завантажені за останні 3 (три) дні, позначаються символом «вогник».

  Частково скасований пріоритет вкладки «ВП ВС + ВСУ». Тепер система запам’ятовує останню закриту вкладку протягом сесії.

  Додано симпатичний загружчик завантаження документу перед його відображенням (для великий документів).

 • 10.03.2019: Впроваджено механізм «Зв'язки», який дозволяє миттєво отримати всі пов'язані судові рішення з первинним (актуальні, неактуальні чи скасовані) за № справи, № провадження, № в ЄДРСР та № справи ВРП. Первинний документ позначається знаком «будинок».

 • 25.02.2019 (з оновленням переліку від 06.01.2020):

  В систему завантажуються:

  Дайджести ВП ВС (1), ВС (4) та ВРП (1), джерело - «Прецедент»;

  ✔ Всі офіційні Дайджести Великої палати Верховного, джерело - Велика Палата Верховного суду;

  ✔ Всі офіційні і щотижневі Дайджести ЄСПЛ, джерело – Верховний суд;

  ✔ Практика ЄСПЛ, джерело - сайт Верховного суду;

  ✔ Огляди та Дайджести Верховного суду, джерело - сайт Верховного суду;

  ✔ Весь аналітичний матеріал суддів Верховного суду, - джерело інтернет-портали SUD.ua, «Закон і Бізнес», інші.

Історія оновлень системи "Прецедент" до 2019 року.Зміст розділів. 

Розділ I. Користування системою "Прецедент" ® 2.0 («Розумний пошук») 


Для більш ефективного користування системою "Прецедент" ® 2.0 («Розумний пошук»), пропонуємо Вам ретельно прочитати та врахувати основні рекомендації:

1) Алгоритм "Розумний пошук" системи "Прецедент"® 2.0  унеможливлює отримання негативного результату, оскільки враховуються багаточисленні помилки Користувачів при конструюванні запитів (алгоритми постійно оновлюються).

2) Пошук одного словосполучення.
У випадку пошуку будь-якого одного словосполучення, система «за замовченням» здійснить пошук такого словосполучення та забезпечить його пріоритетне відображення в документах, а потім – всі інші документі, однак лише ті, які містять пошукові слова окремо.
Приклад: словосполучення Про виконавче провадження не потрібно заключати в лапки, оскільки система пріоритетно відпрацює такий запит, як словосполучення.

3) Два та більше словосполучень вже необхідно самостійно відокремлювати одне від одного та заключати кожне словосполучення в лапки.
Приклад:
"Про виконавче провадження" "Про іпотеку" "Про заставу"
(запит складається з 3-х словосполучень взятих у лапки).

4) Пошук за нормою права.
Приклади:
Стаття 196 СК
ст. 196 СК
ч.1 ст. 261 ЦК
261 СК
підпункту 14.1.257
14.1.257
Система автоматично забезпечить пошук відповідної норми, як точної фрази (словосполучення) + забезпечить пошук всіх варіантів (детально в пункті 6).

5) У випадку запиту по типу: стаття 196 СК пеня аліменти (без лапків) або ст. 196 СК пеня аліменти (без лапків). Так система буде автоматично ідентифікувати посилання "на статтю та кодекс" та шукати точну фразу. Модифікований запит буде таким:
"стаття 196 СК" пеня аліменти
або "ст. 196 СК" пеня аліменти.

6) «Пошук всіх варіантів посилань на норму права».
Приклад запиту: ч.1 ст. 261 ЦК (запит без лапків по вкладці «ВСІ»).
"Прецедент"® 2.0 ("Розумний пошук") знайде всі зазначені нижче посилання у текстах, як словосполучення, (у тому числі в зворотному напрямку), зокрема:
ч. 1 ст. 261 ЦК
ч.1 ст.261 ЦК
ст. 261 ЦК ч. 1
ч. 1 ст. 261 Цивільного кодексу України
частини 1 статті 261 Цивільного кодексу України
частини 1 статті 261 ЦК
частиною 1 статті 261 Цивільного кодексу
частиною 1 ст. 261 ЦК
частини 1 статті 261 ЦК України

Відеоматеріал, щодо використання такого пошуку присутній в розділі "Відео".

7) У випадку запиту (без лапків), який містить посилання на норми права (1, 2, 3 та більше норм права), система ідентифікує кожне посилання на норму права та забезпечить пошук всіх норм права в одному документі.
Приклад запиту (без лапків):
ч 1 ст 601 п 8 ч 2 ст 46 пункт 1 статті 6;
Модифікований запит: "ч 1 ст 601" "п 8 ч 2 ст 46" "пункт 1 статті 6"
Тобто алгоритмами "Розумний пошук" кожна норма ідентифікована та пошук буде здійснюватися щодо всіх відповідних норм в одному документі.

8) «Обрав текст або словосполучення – знайшов його».
В цьому режимі можливо шукати практику, як по нормі права через розділ "НАУ", або через інший розділ, якщо відповідний нормативний документ відображається, або з будь-якого тексту рішення. Для цього необхідно обрати статтю норми права або будь-який текст та  виділити його мишкою, а потім натиснути на «збільшувальне скло». Пошук автоматично здійснюється по вкладці "ВСІ", після чого можна переключитись на будь-яку вкладку.9) «Обрав слово – знайшов його».
Подвійний клік мишею на будь-якому слові призводить до появи піктограми "збільшувальне скло", а після натиснення – забезпечується пошук по вкладці «ВСІ».10) "Конструктор запитів". Унікальний інструмент в якому логічні оператори враховуються автоматично та в залежності від відповідного поля, в який введено текст. Відеоматеріал, щодо використання такого пошуку присутній в розділі "Відео".11) «Автоматична ідентифікація норми права (пункту/абзацу/частини статті) та його пошук по обраному розділу.
В цьому режимі можливо шукати по нормі права через розділ "НАУ" або інший розділ, якщо відповідний нормативний документ відображається. 
Режим активується при наведенні мишею на відповідний пункт/абзац/частину відповідною статті норми права, з’являється пошукове меню з можливістю здійснити негайний пошук лише по обраному розділу.
Відеоматеріал, щодо використання такого пошуку присутній в розділі "Відео".


12) Папка «Обрані». У випадку наявності документів у папці «Обрані», система також забезпечує пошук по всім документам в цій папці.

13) При перегляді знайдених збігів після пошуку, до правої частини інтерфейсу (текст документу) додані стрілки переходу по знайденим збігам ("вверх" та "низ") з відповідним лічильником попередніх та наступних збігів. Зазначений функціонал також працює при повноекранному перегляді документу (двійний клік по документу в лівій частині інтерфейсу або на за допомогою кнопки на інтерфейсу).


Окрім цього, у разі досягнення першого або останнього збігу (маніпулятором миш або стрілками клавіатури) та натискання стрілки "вверх" або "низ" відбудеться автоматичний перехід на попередній або наступний документ з відображенням відповідного збігу в новому документі та підказки про перехід на новий документ.


Таким чином забезпечується "наскрізний" перехід по знайденим збігам по всім документам та лише при натисканні або стрілок клавіатури або маніпулятора (миші).

14) У випадку, якщо по будь-якій вкладці (окрім вкладці «ВСІ») не знайдено документів, система автоматично забезпечить пошук по вкладці «ВСІ» та повідомить Вас. В такому режимі фактично унеможливлюється нульовий пошуковий результат.

15) Для отримання точного результату можливо шукати по 4-6 звичайним словам або 3-4 унікальним словам.

16) У пошуковий запит також можна додати одну або декілька цифр та/або слів. Приклад:
"про виконавче провадження" 43
"про виконавче провадження" арешт
і так далі.

17) Документи відображуються «за замовченням» «за збиванням» від нових до більш ранніх (За датою ЄДРСР). Також можливо перемикнути режим відображення для сортування за «Датою Ухвалення».18) Можливо шукати або по "№ справи" або по "№ провадження" або «за номером в ЄДРСР».
Приклад:
813/4440/16
6-152цс14
152цс14
152 цс 14
фактично у будь-якої інтерпретації.

19) По вкладці ЄСПЛ можливо здійснювати пошук або по "№ заявки" або за прізвищем на російській або українській мовах.
Приклад:
Нины Куценко против Украины (російською)
Кулік проти України (українською)
25114/11
(за номером заявки).

20) За запитом VPVS відображується Хронологія відступлення Великої Палаті ВС та ВСУ від своїх правових позицій (оновлюється щоденно).

21) За запитом Дайджест відображуються Дайджести Постанов Великої Палаті, в тому числі за останню неділю (додається кожну суботу).
Розділ II. Особливості інтерфейсу.


 • Простий і мінімалістичний двовіконний інтерфейс;
 • Візуальні фільтри/пресети за формами судочинства з миттєвим перемиканням баз - (1);
 • Конструктор формування запитів (вводимо текст тільки в "своїх" полях) - (2).
 • Підтримка стандартних логічних операторів AND, OR для пошуку;
 • Сортування рішень та НАУ за датою додавання в базу за спаданням (за замовчуванням) або за датою проголошення рішення - (3);
 • Миттєве відображення змісту рішення після його обрання - (4);
 • Вибір слова або “частини тексту рішення”/НАУ для його пошуку «по фразі цілком» по всій базі, що замінює “прив'язку рішень” до статей - (5);
 • Підсвічування і перехід на перший знайдений збіг по тексту - (6);
 • Можливість повного управління за допомогою клавіатури однією рукою (перехід за списком/тексту і назад);

 • Рішення ЄСПЛ, НАУ і рішення судів містять гіперпосилання на джерело (сайти ЄСПЛ, НАУ і ЄДРСР), що спрощує верифікацію НАУ або рішення і перевірку наявності в базі - (7);
 • Відстеження видалених рішень з ЄДРСР та видалення цього ж документу із бази системи;
 • Рішення судів містять ідентифікуючу стрічку, наприклад: “Постанова ВСУ від 19.04.2017 року за справою № 405/4999/15-ц” (№ в ЄДРСР 66327931) для кожного рішення, що спрощує посилання на дане рішення в будь-якому вашому документі;

 • Наявність гіперпосилань (що є дзеркальним відображенням автентичних документів) у шапці документу (права частина інтерфейса), а також зліва від назви документу (ліва частина інтерфейсу);

 • Подвійне натискання миші (подвійний «клік») дозволяє переглянути документ у повному обсязі на повний екран.


Розділ III. Правовий висновок та Стислий зміст.

Як формується «Правовий висновок» у рішеннях?

З мотивувальної частини судового рішення ідентифікуються всі головні твердження по суті справи, які здійснені Верховним судом, у тому числі «Правові висновки» з попередніх справ, а потім логічно та послідовно викладаються у «Правові висновки» по справі для зручності їх розуміння та застосування. Ці твердження не дублюється за смислом. Таким чином, кількість «Правових висновків» може не відповідати кількості офіційнім правовим висновкам в рішенні та офіційних дайджестах (презентаціях, оглядах) Верховного суду, враховуючи більш ретельну їх ідентифікацію та викладення. При цьому, на 99% речення «Правових висновків» співпадає з оригіналом тексту судового рішення за виключенням початку речення, яке може корегуватись до викладення речення лише у формі твердження. Іноді, «Правовий висновок» на 100% відповідає «Правовому висновку», якій оформлено по справі та який, як правило, формується в кінці судового рішення. Іноді також присутній аналітичний та пов'язаний матеріал.

Як формується «Стислий зміст» у рішеннях?

З мотивувальної частини рішення ідентифікуються всі твердження по суті справи з суттєвими обставинами справи. «Стислий зміст» містить всі повни абзаци та речення з судового рішення з таким твердженнями для більш наглядного розуміння його змісту. Початок речення може корегуватись до його викладення лише у формі твердження. Іноді, рішення має лише «Правовий висновок», враховуючи, що структура «Стислого змісту» по суті і є «Правовими висновками» з відповідними твердженнями по справі. У такому випадку може бути відсутній «Стислий зміст», враховуючи на неможливість його лаконічної побудови. « Стислий зміст » на 100% маркірується кольором по тексту самого рішення для зручного аналізу самого рішення за мінімальний час. Іноді видаляються технічні дані обставин справи (наприклад номера та дати…). Також видаляються реквізити судових рішень на які здійснюються посилання, тобто залишається лише застосовані твердження (правовий висновок). Таким чином, метою викладення « Стислого змісту » є лаконічне формування суті справи та всіх правових висновків в ньому. Іноді, це дозволяє миттєво прийняти рішення щодо необхідності вивчати весь текст рішення для розуміння його суті, тобто мінімізує час для моніторингу судового практики. Іноді також присутній аналітичний та пов'язаний матеріал.

З якою метою початок рішення має "Правовий висновок" та "Стислий зміст"

Враховуючи специфічність інтерфейсу системи «Прецедент» та порядку відображення пошукових результатів, а також намагання ідентифікувати для Користувача лише найважливіші аспекти рішення та твердження (правові висновки), наявність такого контенту з початку рішення є зручним для першочергового відображення знайдених збігів за результатами пошуку у цьому контенті. Це в свою чергу , мінімізую час на прийняття рішення щодо важливості такого рішення. Тобто користувач одержує «зерно» рішення та одразу після пошуку та відображення документу.

В який рішеннях формується Правовий висновок та Стислий зміст?

Опрацьовуються всі Постанови Великої Палати Верховного суду та рішення по суті справи, які позначаються жовтим знаком оклику та які охоплюються функціоналом «Ultra-Precedent». Їх повний перелік розташований у розділі «Про систему». Також опрацьовуються всі Дайджести Верховного суду, огляди , презентаційний та інший матеріла. Слід звернути увагу, що ознакою наявності правового висновку - є зелена піктограма. Окрім цього, такі правові висновки, враховуючи аналітичну ідентифікацію правових висновків на підставі змісту Постанов ВС та Ухвал про передачу справ на розгляд Великої Палати ВС або Об’єднаної палати (Палат), є чинними для застосування.


Розділ IV. Реєстрація в системі.

Для того, щоб підключитись до системи та отримати доступ до бази документів необхідно:

  1. Зайти на сайт www.precedent.ua;
  2. Розпочати реєстрацію, натиснувши у правому верхньому кутку “Реєстрація”  
  3. Заповнити всі поля:
   • створити свій власний ( унікальний) логін та пароль;
   • вказати прізвище, ім'я , по батькові;
   • вказати власну почту ( для завершення реєстрації);
   • вказати власний номер телефону;
   • вказати назву компанії - обов'язкове поле для формування рахунку у майбутньому;
   • ознайомитись з умовами та правилами користування системою;
  4. Отримати лист для підтвердження реєстрації на власний e-mail та перейти за посиланням, вказаним у листі;
  5. За бажанням зберегти пароль у браузері , для можливості заходити у систему без повторної авторизації;
  6. Вам  буде надано безкоштовний доступ для користування програмою протягом однієї години для ознайомлення та тестування системи;
  7. Після спливу тестового періоду (однієї години) для подальшого користування системою потрібно здійснити оплату (через розділ Тарифи) та отримати доступ на оплачений період.

 


Розділ V. Оплата і доступ.

Вартість користування системою:

  • 229 грн./1 міс./1 робоче місце;
  • 687 грн./3 міс./1 робоче місце;
  • 1374 грн./6 міс./1 робоче місце;

  • Або за допомогою безготівкового платежу:

   • 807 грн./3 міс./1 робоче місце;
   • 1614 грн./6 міс./1 робоче місце;
   • Обліковий запис використовується без прив'язки до кількості пристроїв та місць вікористання системи;
   • Одночасне використання одного облікового запису на кількох пристроях заборонено та автоматично ідентифікується із подальшим блокуванням;

   Детальніше на сторінці "Тарифи".

    • Форма оплати:
     • за допомогою сервісу Liqpay;
     • Отримати рахунок для безготівкового розрахунку.
    • При оплаті через систему LiqPay підключення здійснюється автоматично;
    • При оплаті за рахунком - впродовж години після зарахування коштів на розрахунковий рахунок;

    

   Також пропонуємо переглянути відеоматеріали по роботі з системою:

   Презентація системи "Прецедент"®
   Конструктор запитів
   youtube Приклад пошуку судової практики по нормі права

   З повагою, команда ІПС "Прецедент" ®

   www.precedent.ua
   Історія оновлень системи "Прецедент" до 2019 року.


   • Оновлено 19.11.2018: В систему "Прецедент" ® завантажуються Ухвали Верховного Суду (КЦС, ККС, КГС, КГС та Великої Палати ВС).

   • Оновлено 19.11.2018: Впроваджено інструмент для індивідуального налаштування переліку документів по вкладкам (Пресетам): "КЦС/ВС", "ККС/КС", "КГС/КС", "ВП/ВС+ВСУ" та "Всі" (з механізмом пам’яті на сесію або для постійного користування). Для цього додана нова кнопка між вкладками "Апеляція" та "Обрані". Врахована унікальність (ККС ВС) та пов’язаність судової практики (КЦС ВС, КГС ВС, КАС ВС) між судами.

   • Оновлено 14.11.2018: Ідентифіковано тексти Постанов ВС, які не мають повного тексту (скорочені та інші), а також колегіальні Ухвали Великої Палаті ВС та інші Ухвали (одноособові), які можливо включати/відключати всі або окремо.

   • Оновлено 12.11.2018: Суттєво вдосконалено пошукові алгоритми. Відтепер, при пошуку практики по нормі права, наприклад по запиту: ч. 1 ст. 261 ЦК (без лапків), система знайде точне словосполучення: частина перша статті 261 ЦК , а також всі інші можливі посилання на ч.1. статті 261 ЦК, зокрема: ч. 1 ст. 261 ЦК , ч.1 ст.261 ЦК , ст. 261 ЦК ч. 1 , ч. 1 ст. 261 Цивільного кодексу України , частини 1 статті 261 Цивільного кодексу України , частини 1 статті 261 ЦК , частиною 1 статті 261 Цивільного кодексу , частиною 1 ст. 261 ЦК , частини 1 статті 261 ЦК України. Цей механізм постійно вдосконалюється.

   • Оновлено 18.10.2018: У випадку запиту (без лапків), який містить посилання на норми права (1,2,3 та більше норм права), система ідентифікує кожне посилання на норму права та забезпечить пошук всіх норм права в одному документі.
    Приклад:
    Запит (без лапків): ч 1 ст 601 п 8 ч 2 ст 46 пункт 1 статті 6;
    Скоригований запит: "ч 1 ст 601" "п 8 ч 2 ст 46" "пункт 1 статті 6", тобто кожна норма ідентифікована, а пошук буде здійснюватися щодо всіх відповідних норм в одному документів.

   • Оновлено 15.10.2018: Всі нові адвокати автоматично отримують 1 місяць тестового доступу до системи «Прецедент» зі створенням облікового запису в системі. Доступ надається з моменту внесення даних до ЄДРАУ та протягом 1 (одного) місяця.
    В той же час, такий новий адвокат, замість 1 (одного) тестового місяця, може отримати 50% знижку при придбанні системи «Прецедент».
    Деталі за посиланням «Акції» або через welcome@precedent.ua

   • Оновлено 9.10.2018: Відтепер, як би не був введений Ваш пошуковий запит (без або з використанням лапків), система "за умовчанням" шукатиме вказаний запит, як точне словосполучення з виведенням усього можливого переліку документів по роках і по збиванню (помічаються галочкою), а потім видаватиме другий перелік документів, де зустрічаються лише пошукові слова в різних частинах тексту (не точне словосполучення). Таким чином, вже немає необхідності кожного разу проставляти лапки для пошуку точного словосполучення. Однак нагадуємо, що вказаний механізм не працює при необхідності здійснити пошук двох та більше словосполучень. Такі словосполучення необхідно заключати в лапки (кожне окремо). Приклад запиту з 3 (трьома) словосполученнями: "Про іпотеку" "Про Заставу" "арешт майна". Також з інтерфейсу прибрали галочку "розумний пошук", оскільки пошукові алгоритми системи «Прецедент»® 2.0 (у тому числі щодо розкладання пошукового запиту та інші алгоритми, які зменшують вірогідність помилки при запитах) працюють без участі користувача.

   • Оновлено 19.09.2018: Вдосконалено запити по типу: стаття 196 СК пеня аліменти (без лапків) або ст. 196 СК пеня аліменти (без лапків).
    Так система буде автоматично ідентифікувати посилання "на статтю та кодекс" та шукати точну фразу. Новий запит буду таким: "стаття 196 СК" пеня аліменти або "ст. 196 СК" пеня аліменти

   • Оновлено 20.08.2018: В розділ «Відео» додано новий відео-ролик № 8 "Порівняння Інформаційно - правової системи "Прецедент" та Єдиного Державного реєстру судових рішень (ЄДРСР)".

   • Оновлено 19.08.2018: В розділ «Відео» додано новий відео-ролик № 7 "Новий механізм пошуку практики по нормі права, через ідентифікацію тексту такої норми та його пошук лише по обраному судочинству чи пресету)".

   • Оновлено 17.08.2018: В розділ «Відео» додано новий відео-ролик № 6 "Пошук практики Великої палати ВС з конкретного питання за 2 хвилини".

   • Оновлено 31.07.2018: Виправлено відпрацювання пошукових запитів за форматом «цифра.цифра».Наприклад 192.1.
    Система автоматично забезпечую пошук точного запиту «192.1.».
    Однак, звертаємо увагу, що враховуючи складність алгоритмів, можливі випадки неточності результатів пошуку, (приклад 1 192).


   • Оновлено 31.07.2018: Додано механізм автоматичного нарахування додаткового часу для користування системою "Прецедент" у разі здійснення оплати у будь-якій спосіб протягом 60 хвилин з моменту активації облікового запису. Додано відповідний таймер решти часу. При оплаті 3 міс. - додається 15 додаткових днів, а 6 міс - 1 місяць, які зараховуються автоматично.

   • Оновлено 30.07.2018: В розділ "НАУ" та всі інші розділи в яких зустрічаються нормативні акти України (згідно до підказок на «пресетах» або «кнопках перемикання»), реалізовано механізм автоматичної ідентифікації тексту абзацу/пункту/частини відповідної статті або назви нормативного акту (при наведенні мишею) з пропозицію здійснити негайний пошук по будь-якому судочинству або «пресету» "Прецеденту". Наприклад: По «пресету» "Всі" або "ЄСПЛ" або "НАУ" або "Апеляції" та інші. Необхідно лиши навести мишею на необхідній абзац/пункт/частину та обрати, після відображення, відповідний «пресет» для отримання конкретного результату пошуку (з автоматичним переходом в обраний «пресет» та відображенням результату та переходом на перший збіг по тексту).
    Станом на 18.10.2018 року зазначений механізм тимчасово не відпрацьовує нормативні акти старого формату. Це питання знаходиться в роботі.

   • Оновлено 28.07.2018: Додано 11 (одинадцяте) джерело рішень ЄСПЛ.
    Початок щоденного моніторингу та завантаження новин з сайту "Український Аспект"
    Завантажено всі новини, прес-релізи та авторські переклади нових рішень ЄСПЛ в "Прецедент" (вкладка "ЄСПЛ" та "Всі"). Ідентифікатор - "Дроздов".

   • Оновлено 24.07.2018: При перегляді знайдених збігів після пошуку, до правої частини інтерфейсу (текст документу) додані стрілки переходу по знайденим збігам ("вверх" та "низ") з відповідним лічильником попередніх та наступних збігів. Зазначений функціонал також працює при повноекранному перегляді документу (двійний клік по документу в лівій частині інтерфейсу або на за допомогою кнопки на інтерфейсу).
    Окрім цього, у разі досягнення першого або останнього збігу (маніпулятором миш або стрілками клавіатури) та натискання стрілки "вверх" або "низ" відбудеться автоматичний перехід на попередній або наступний документ з відображенням відповідного збігу в новому документі та підказки про перехід на новий документ.
    Таким чином забезпечується "наскрізний" перехід по знайденим збігам по всім документам та лише при натисканні або стрілок клавіатури або маніпулятора (миші).

   • Оновлено 27.06.2018: В розділ «Відео» додано новий відео-ролик №5 щодо застосування нового функціоналу - Хмарна папка «Обрані».

   • Оновлено 24.06.2018: Хмарна папка «Обрані».
    Додано функціонал створення власних баз судових рішень та нормативних документів, які будуть доступні з будь-якого Вашого пристрою. На головному інтерфейсі "Прецеденту" з’явились пресет "Обрані" та нова кнопка з піктограмою "зірочка" для додавання документу.

   • Оновлено 24.06.2018: Суттєво оновлено мобільну версію системи "Прецедент".
    Виправлено численні помилки. Також забезпечено автоматичний перехід на знайдений збіг після обрання документу (станом на 18.10.18 тимчасово не працює).
    Інтерфейс став більш динамічним. Працювати с мобільної версію стало комфортною.
    Необхідно з будь-якого пристрою лише зайти на сайт www.precedent.ua.

   • Оновлено 15.06.2018: Пресет «Апеляції».
    Додані всі Постанови та Рішення всіх апеляційних судів України з 01.01.2018 року.
    На головному інтерфейсу з’явився новий пресет «Апеляції» та відповідний функціонал забезпечення пошуку або по всім судам або конкретному судочинству або суду (з функціоналом пам’яті обраного режиму). Зазначений функціонал можливо використати при натиснення в пресеті «Апеляція» відповідного трикутника.
    Рішення до 01.01.2018 завантажувати не планується.

   • Оновлено 05.06.2018: Додано розділ «Акції»
    На постійні основі діють такі акції:
    - Швидка оплата;
    - Знижка новому адвокату;
    - Кожному студенту – свій «Прецедент»
    Деталі за посиланням «Акції»

   • Оновлено 15.05.2018: Додані спливаючи підказки по всім «Пресетам» з роз’ясненням підключених баз до відповідного пресету.
    Необхідно лише навести мишею на будь-який пресет (наприклад на «ЄСПЛ»).
    У найближчий перспективі Користувач зможе самостійно формувати відображання баз даних у відповідному пресеті (орієнтовно в кінці жовтня).

   • Оновлено 01.05.2018: До кожного «Пресету» додана щоденна цифра, яка відображує кількість нових документів за поточний день, які були завантажені до відповідного Пресету.
    У найближчий перспективі зазначений механізм буде змінено з метою накопиченого відображення нових документів до обрання Користувачем відповідного «пресету».

   • Оновлено 01.05.2018: Додано механізм автоматичного переходу на вкладку «Всі», у разі нульового результату по будь-якому пресету.
    Зазначений функціонал значно збільшує вірогідності отримання не нульового результату для користувача.

   • Оновлено 15.04.2018: В розділ «Відео» додано новий відео-ролик №4 "Приклад пошуку по нормі права шляхом розкладання користувальницького запиту.", щодо механізму «розкладання» певного користувацького запиту, який містить посилання на норму права, на всі можливі варіанті.

   • Оновлено 01.04.2018: Впроваджено унікальний алгоритм пошуку практики по нормі права через механізм розкладання» певного користувацького запиту, який містить посилання на норму права, на всі можливі варіанті, як результат пошуку:

    Наприклад (запит без лапків по вкладці «ВСІ»):
    ч.1 ст. 261 ЦК

    «Прецедент» знайде всі зазначені нижче посилання у текстах, як словосполучення, тобто в лапках (у тому числі в зворотному напрямку), зокрема:
    «ч. 1 ст. 261 ЦК»
    «ч.1 ст.261 ЦК (у тому числі враховуючи пробіли!) »
    «ст. 261 ЦК ч. 1»
    «ч. 1 ст. 261 Цивільного кодексу України»
    «частини 1 статті 261 Цивільного кодексу України»
    «частини 1 статті 261 ЦК»
    «частиною 1 статті 261 Цивільного кодексу»
    «частиною 1 ст. 261 ЦК»
    «частини 1 статті 261 ЦК України»

   • Оновлено 01.04.2018: Допрацьовано пошукову систему:
    При запитах у форматі "Стаття 599" або "ст 599" система автоматично забезпечує пошук таких запитів «як словосполучення», тобто не окремо, а точний текст.

   • Оновлено 01.04.2018: Додано інший функціонал, який значно зменшує користувацькі помилки при формування запитів.

   • Оновлено 15.03.2018: В розділ «Відео» додано новий відео-ролик №3 "Приклад пошуку судової практики по нормі права.", щодо обрання та пошуку тексту з нормативного акту.

   • Оновлено 01.03.2018: Впроваджено мобільну версію сайту «Прецедент»
    Необхідно з будь-якого пристрою лише зайти на сайт www.precedent.ua.

   • Оновлено 01.03.2018: Оновлено інтерфейс системи «Прецедент».
    Виправлено помилки при використання «Конструктору запиту».

   • Оновлено 12.09.2017: Додано 9 (дев`яте) джерело рішень ЕСПЛ (сайт Верховного Суду України)

   • Оновлено 07.09.2017: Додано 10 (десяте) джерело рішень ЕСПЛ (сайт Верховного Суду України)

   • Оновлено 01.09.2017: Забезпечено пошук двозначних чисел, тексту, який містить дужки, а також пошук обраного словосполучення (слова) з повноекранного режимі.

   • Оновлено 20.08.2017: Додано новий пресет "ВРП" та завантажені всі рішення Вищої Ради Правосуддя.

   • Оновлено 24.08.2017: Додано 9 (дев’яте) джерело рішень ЄСПЛ (сайт правозахисника Оніщік О.).
   На головну


^ Наверх